Wydanie nr 273/2022, Piątek 30.09.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Stegna. Tragedia na plaży – nie żyje mężczyzna. Parawany utrudniły dojazd służbom ratunkowym. Zobacz wideo!

Stegna. Tragedia na plaży – nie żyje mężczyzna. Parawany utrudniły dojazd służbom ratunkowym. Zobacz wideo! fot. widz TvRegionalna24.pl
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w sobotę na plaży w Stegnie. Z informacji służb mundurowych pracujących na miejscu akcji wynika, że mimo udzielonej pomocy i reanimacji, 45-letni mężczyzna zmarł.

W sobotę, 13 sierpnia br. przed godz. 18.00 ratownicy z Brzegowej Stacji Ratownictwa w Sztutowie nie mogli się przedostać samochodem do 45-letniego mężczyzny, który zasłabł na plaży w Stegnie. Z ich relacji wynika, że problemem na drodze do poszkodowanego stanowiły rozstawione wszędzie na plaży parawany. Najgorsze w tym wszystkim było to, że mimo widoku samochodu ratunkowego na sygnale, plażowicze nie utworzyli żadnego korytarza życia i dodatkowo utrudniali mu przejazd.

Na miejsce zdarzenia dotarli również policjanci oraz przypłynęli ratownicy w motorówce.

W końcu, gdy ratownikom udało się dotrzeć do poszkodowanego mężczyzny, podjęto natychmiastowo reanimację. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować.


 

Materiał wideo nadesłany przez widza TvRegionalna24.pl

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
....
.... 17.08.2022, 17:20
Czy były wcześniej przeprowadzane akcje ratunkowe ćwiczenia i czy ludzie byli poinformowani o korytarzu życia podobnie jak zmiany w przepisach ruchu drogowego i skąd mogli by się czy powinni dowiedzieć czy na wejściach na plażę są takie informacje na tablicach informacyjnych.
Mariusz
Mariusz 16.08.2022, 23:09
no ale chyba wysiedli i podbiegli ten kawałek w koncu czy do konca siedzieli w aucie czekajac az parawany sie rozstapia?
Joanna
Joanna 16.08.2022, 19:08
Widziałam całą akcję i to nie tylko wina parawanów. Wywieszono czerwoną flagę
ale ludzie i tak wchodzą do wody a na niestrzeżonej plaży zero reakcji. Najpierw widzeliśmy motorówkę a plażą przy brzegu od strony Jantara jechał samochód SAR. Ludzie stali się przyglądali zamiast zbierać swoje toboły i nie był to parawan tylko koc, zabawki itp. Samochód musiał się zatrzymywać a wtedy ludzie łaskawie zbierali. Ratownik informował żeby zabierać swoje rzeczy.
A. K.
A. K. 16.08.2022, 16:23
Może teraz kiedy doszło do takiej tragedii ludzie się 10 razy zastanowią zanim rozstawią się z parawanem że powinno być minimum 2 metry od brzegu i tyle samo po bokach przy wjeździe na plażę.... Widać że znieczulica się nasila....
KAT.
KAT. 16.08.2022, 15:25
Natychmiast wprowadzić prawo zakazujące rozstawiania parawanów, leżaków czy ręczników bliżej, niż 3 metry od linii wody.
romek
romek 16.08.2022, 13:50
Rozstawianie parawanu powinno być płatne i tylko w wyznaczonym miejscu.