Wydanie nr 273/2022, Piątek 30.09.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

IN MEMORIAM XXI Festiwal Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie. Szczegóły na plakacie.

W ostatnią sobotę sierpnia w Tczewie odbędzie się XXI edycja Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego, niezapomnianego twórcy Republiki. W ramach tego Festiwalu odbywa się Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, w którym artyści proponują własne interpretacje i aranżacje utworów z repertuaru artysty. Bilety na wydarzenie już w sprzedaży.

IN MEMORIAM Festiwal Grzegorza Ciechowskiego odbywa się w Tczewie od 2002 r. Po nagłej, niespodziewanej śmierci Grzegorza Ciechowskiego w grudniu 2001 r. postanowiono zorganizować w rodzinnym mieście artysty, imprezy upamiętniające tą wybitną postać polskiej kultury popularnej, upowszechniające jego twórczość i promujące młodych wokalistów oraz muzyków. Od 2006 r. w ramach Festiwalu odbywa się Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, w którym artyści proponują własne interpretacje i aranżacje utworów z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego. Pomimo skromnego budżetu, Festiwal ma duże grono zwolenników. Oprócz przyjaciół, kolegów artysty i mieszkańców Tczewa w imprezie uczestniczą fani twórczości Grzegorza Ciechowskiego z Polski, a nawet z zagranicy.

IN MEMORIAM XXI Festiwal Grzegorza Ciechowskiego odbędzie się w sobotę, 27 sierpnia br. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie od godziny 18. W programie, prócz koncertu finałowego XVI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, znalazł się również koncert Remigiusza Knapika, Tymona Tymańskiego z zespołem oraz Sławomira Ciesielskiego z zespołem EURAZJA. Wśród wykonawców finałowego koncertu XVI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego usłyszymy KAJOA, KOSMODROM, MadRise, MAPA, OS.SO., PASAŻER, POLA COELHO, VESTIGE.

 

W dniach 27 sierpnia – 4 września br. w godz. 08.00 – 18.00 w Fabryce Sztuk w Tczewie będzie można obejrzeć wystawę pt. „Grzegorz Ciechowski, flagowy muzyk z Tczewa”.


 


 

Informacja organizatora

organizator
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.