Wydanie nr 230/2022, Czwartek 18.08.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Klara, Ilona, Tacjana, Tworzysława, Helena, Agapit, Bogusława, Bronisław
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia – raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 230/2022
  • 3 sierpnia 2022, 12:38
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
Potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia – raport sztumskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
W ostatnim tygodniu funkcjonariusze straży pożarnej z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilku interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

We wtorek, 26 lipca br. o godzinie 11.44 cztery zastępy zadysponowano do miejscowości Latkowo, gdzie na drodze powiatowej nr 3134G doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy marki Audi czołowo uderzył w przydrożne drzewo i blokował jeden pas jezdni. Kierujący podróżował sam, był przytomny i siedział w pojeździe. Na miejscu obecny był ZRM.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdu z włączoną sygnalizacją świetlna i błyskową, odłączeniu akumulatora w pojeździe i pomocy przy przeprowadzeniu kierującego z pojazdu do karetki. Ruch w obu kierunkach został zamknięty. Do miejsca zdarzenia przyjechał patrol policji. Kierujący po przebadaniu został zabrany do szpitala w Sztumie w celu wykonania szczegółowych badań lekarskich. Pojazd został zepchnięty poza pas jezdni. Po wznowieniu ruchu w obu kierunkach, zakończono działania.

O godzinie 15.15 trzy zastępy skierowano do miejscowości Ramoty, gdzie doszło do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 515. Na drodze znajdował się samochód dostawczy Fiat Ducato z przyczepką oraz osobowy marki Volkswagen T4. Na miejscu był ZRM i policja. Kierujący VW, który podróżował sam, znajdował się w kabinie pojazdu po stronie pasażera i uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Nie  mógł wyjść od strony kierowcy, ponieważ drzwi były zamknięte i uszkodzone. Kierujący i pasażer z Fiata znajdowali się poza pojazdem i nie wymagali pomocy medycznej.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulatory w obu pojazdach i w maszynie drogowej, która znajdowała się na przyczepce. Policja wstrzymała ruch w obu kierunkach. Ratownicy pomogli przy ewakuacji kierowcy z VW i przetransportowaniu do karetki. Po przebadaniu kierowca z VW został przetransportowany do szpitala w Sztumie w celu wykonania szczegółowych badań lekarskich. Na miejsce przyjechał kolejny patrol policji. W porozumieniu z policją z wykorzystaniem zastępów OSP i PSP wyznaczono objazd przez najbliższe miejscowości. Na miejscu pojawił się technik policyjny. Po dojeździe lawety i usunięciu samochodu dostawczego wraz z przyczepką z miejsca zdarzenia, policja wznowiła ruch wahadłowo. Po dokonaniu sorpcji płynów eksploatacyjnych przy pomocy damolin i usunięciu resztek powypadkowych z jezdni, zakończono działania. Policja pozostała na miejscu prowadząc dalsze czynności dochodzeniowe.

Więcej na https://tvsztum.pl/aktualnosci/36726,powiat-sztumski-grozne-wypadki-drogowe-dwie-osoby-

 

O godzinie 16.37 dwa zastępy pojechały do miejscowości Górki do usunięcia uszkodzonego konaru drzewa, blokującego jeden pas jezdni drogi wojewódzkiej nr 517.

W środę, 27 lipca br. o godzinie 18.56 zastęp zadysponowano do Dzierzgonia, gdzie na ul. Morcinka spróchniały konar złamał się pod własnym ciężarem i częściowo wisiał nad chodnikiem koło placu zabaw.

W sobotę, 30 lipca br. o godzinie 20.39 zastęp skierowano do Dzierzgonia, gdzie na ul. 1 Maja doszło do potrącenia pieszego. Osoba poszkodowana po potrąceniu przez samochód siedziała na ławeczce przy drodze. Była przytomna, uskarżała się na ból w kolanie. Nie było widocznych obrażeń. Samochód po potrąceniu pieszego odjechał z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej - wsparcie psychiczne. Na miejsce dojechał patrol policji i PRM, któremu przekazano poszkodowanego. Po przebadaniu i podaniu leków przeciwbólowych osoba poszkodowana nie została zabrana przez PRM. Patrol policji odjechał w poszukiwaniu samochodu, który potrącił pieszego. Na tym zakończono działania.

W niedzielę, 31 lipca br. o godzinie 17.53 zastęp pojechał do miejscowości Stanówko, gdzie rój owadów znajdował się na ścianie na wysokości około 6m przy wejściu do budynku. Ratownicy w ubraniach pszczelarskich weszli po drabinie nasadkowej i zebrali rój do rojnicy.

W poniedziałek, 1 sierpnia br. o godzinie 15.50 zastęp zadysponowano do Sztumu, gdzie w budynku wielorodzinnym przy ul. Mickiewicza nie było możliwości otwarcia drzwi do mieszkania. Na miejscu obecny był patrol policji. Na prośbę policji strażacy weszli przy użyciu drabiny przez okno - w środku znajdowały się zwłoki. Po otwarciu drzwi do mieszkania do środka weszli policjanci.

 

 

 

 

Informacje przekazał: mł. kpt. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.