Wydanie nr 273/2022, Piątek 30.09.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Ponad 100 hulajnóg elektrycznych do jazdy po mieście.

Malbork. Ponad 100 hulajnóg elektrycznych do jazdy po mieście. fot. Dawid Marszałkowski, stażysta TvMalbork.pl
Mieszkańcy Malborka mają możliwość skorzystać z ponad 100 elektrycznych hulajnóg. Młodzież jak i inni, będą mogli sprawniej i szybciej przemieszczać się po ulicach miasta, a wszystko to za sprawą dwóch firm, ,,Dott” i „Tier”, które w poniedziałek wieczorem i wtorkowy poranek porozstawiali nowy środek transportu.

Odkąd hulajnogi były dostępne w większych miastach, pojawiało się pytanie – Kiedy będą dostępne w Malborku? Teraz dzięki dwóm firmom które podjęły się próby ich udostępnienia, w końcu zawitały u nas. Korzystanie z elektrycznych hulajnóg w mieście obu firm przyczyni się do zmniejszenia ilości spalin wytwarzanych poprzez auta i inne pojazdy spalinowe. Realizowane jest to poprzez używanie ich hulajnóg oraz wykorzystywaniu elektryczności pozyskiwanej ze źródeł odnawialnej energii do ich zasilania, o których zapewniają nas obie firmy na swoich stronach internetowych.

Aby móc skorzystać z oferty przejazdowej obu firm należy mieć zainstalowaną dedykowaną aplikacje na telefonie, w której musimy się zarejestrować oraz wybrać opcję płatności, która nas interesuje. Następnym krokiem będzie zeskanowanie kodu QR, który znajduję się na kierownicy umożliwiający nam na odblokowanie pojazdu i możliwości podróży do miejsca docelowego. Należy jednak pamiętać o tym, że gdy skończymy naszą podróż, trzeba odłożyć hulajnogę w odpowiednim miejscu, na stopce tak aby nie utrudniała ona innym przemieszania się i nie naruszała bezpieczeństwa.

Jeżeli patrząc na aplikację obu firm to można się dowiedzieć o tym, że hulajnogi firmy „Tier” za samo odblokowanie trzeba zapłacić 2,70zł a za każdą minutę przejazdu 0,59zł. Niższe ceny posiada „Dott” bo za odblokowanie hulajnogi płaci się 1,00zł, gdzie za każda kolejną minutę 0,23zł.

 

„Dott” na swojej stronie internetowej przypomina parę zasad odnośnie korzystania ze sprzętu i bezpieczeństwa, oto one:

  • Oprócz dbania o sprzęt, trzeba nosić kask by chronić głowę. Natomiast po zmroku i w słabej widoczności trzeba wyposażyć się w odblaskowe ubrania,

  • Podczas startu przejazdu trzeba stanąć jedną nogą na podeście a drugą odepchnąć się parę razy od ziemi. Natomiast podczas jazdy obie stopy muszą znajdować się na podeście,

  • Podczas zatrzymywania lewą ręką trzeba nacisnąć hamulec, jednak należy unikać ostrego hamowania, szczególnie podczas jazdy po śliskich nawierzchniach,

  • Należy poruszać się po wyznaczonych strefach tj. ścieżki rowerowe z uwzględnieniem lokalnych przepisów,

  • Parkowanie również należy do kwestii bezpieczeństwa także trzeba robić to z głową i nie zostawiać pojazdu na środku chodnika,

  • Aby podróż odbywała się bezpiecznie zalecane jest nie korzystanie ze słuchawek oraz innych rozpraszaczy np. rozmowa przez telefon.

 

Jednak dla dobra kierującego hulajnogą jak i innych pieszych nie jest wskazane używanie jej w stanie nietrzeźwości spowodowane spożywaniem alkoholu lub poprzez inne środki z podobnymi efektami. Tak samo nie można przewozić innych osób, zwierząt czy przedmiotów np. innych hulajnóg oraz doczepiania się do innych pojazdów.

 

Materiał przygotował: Dawid Marszałkowski, stażysta TvMalbork.pl


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
bolo
bolo 20.07.2022, 10:50
może niech zrobią scieżke rowerową na piaskach bo w okresie szkolnym przejechanie rowerem to koszmar
Gość
Gość 20.07.2022, 13:12 (odpowiedź do bolo)
chodnik idący przez piaski i wiadukt jest ścieżką rowerową jednocześnie. Informują o tym odpowiednie znaki. Mało tego na znaku kreska dzieląca pieszego od roweru jest pozioma co znaczy że cała szerokość chodnika może być ścieżką. Mimo wszystko jako kierowca różnych pojazdów w tym roweru uważam że z dwojga złego lepiej jak rowerzysta jedzie chodnikiem niż ulicą.
Irena
Irena 19.07.2022, 20:15
W Gdańsku za złe pozostawienie hulajnogi jest kara 100zl od razu pobierają z konta