Wydanie nr 178/2022, Poniedziałek 27.06.2022
imieniny: pokaż (3 imiona)Włodzisław, Cyryl, Bożydar
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Krynica Morska. Wkrótce przedterminowe wybory. Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich komentuje odsunięcie od władzy Krzysztofa Swata

 Krynica Morska. Wkrótce przedterminowe wybory. Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich komentuje odsunięcie od władzy Krzysztofa Swata fot. archiwum TvMalbork.pl / Zulawyimierzeja24.pl / TvRegionalna24.pl / TvSztum.pl
W 2020 r. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku Krzysztofowi Swatowi, burmistrzowi Krynicy Morskiej postawiła łącznie 5 zarzutów w sprawie związanej z przekroczeniem uprawnień przy realizacji inwestycji pn. „Budowa Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ulicy Rybackiej w Krynicy Morskiej”. Włodarz nie przyznawał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Jednak zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Malborku z 29 września 2021 r. wymierzono oskarżonemu karę 8 miesięcy pozbawienia wolności, której wykonanie warunkowo zawiesił na okres próby wynoszący 2 lata. Poza tym Sąd orzekł wobec oskarżonego zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych na okres 3 lat i wymierzył mu karę grzywny.

Burmistrz Krynicy Morskiej stracił mandat, więc możliwe są następujące rozwiązania — przedterminowe wybory lub wprowadzenie na jego stanowisko komisarza wyznaczonego przez Prezesa Rady Ministrów.

 

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha oraz Urząd Miasta w Krynicy Morskiej.

 

W odpowiedzi sekretarz miasta Krynicy Morskiej, Jolanta Kwiatkowska napisała, że w sprawie burmistrza Krzysztofa Swata nie posiadają jeszcze żadnej wiedzy. - „Wiemy tylko z rozmowy z Panem Burmistrzem, że został skazany prawomocnym wyrokiem. Gmina Miasta Krynica Morska nie była i nie jest stroną w tym procesie tak wiec nie jest nam znana treść wyroku. Czekamy na obwieszczenie Komisarza Wyborczego w sprawie mandatu burmistrza. Proceduralnie Sąd powinien przesłać wyrok do Komisarza Wyborczego, do Wojewody oraz do Przewodniczącej Rady Miejskiej w Krynicy Morskiej. Niestety Przewodnicząca Rady nie otrzymała jeszcze żadnej informacji. Tak wiec jesteśmy w zawieszeniu decyzyjnym i oczekiwaniu” - wyjaśnia Jolanta Kwiatkowska.

 

Komentarz Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha w materiale wideo.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.