Wydanie nr 138/2022, Środa 18.05.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Groził ochroniarzowi sklepu bronią.

  • Wydanie nr 138/2022
  • 13 maja 2022, 14:20
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Nowy Dwór Gdański. Groził ochroniarzowi sklepu bronią. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
42-letni mężczyzna przyszedł do jednego ze sklepów w Nowym Dworze Gdańskim, gdzie został ujęty przez ochroniarza na próbie kradzieży asortymentu. Ochroniarz chciał wezwać patrol policji, na co mężczyzna zareagował agresywnie i wyciągnął przedmiot przypominający broń, którym groził ochroniarzowi.

Do zdarzenia doszło 24 kwietnia br. w jednym ze sklepów w Nowym Dworze Gdańskim. Ochroniarz ujął mężczyznę, który chciał ukraść asortyment sklepowy.

- „Ochroniarz poinformował go, że musi wezwać patrol policji. Na co mężczyzna zareagował agresywnie i w celu zmuszenia jego do odstąpienia od tej czynności, wyciągnął atrapę broni i skierował w jego kierunku. Mężczyźnie udało się uciec ze sklepu” - wyjaśnia sierż. szt. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim. - „Szeroko zakrojone poszukiwania oraz intensywna praca operacyjna nowodworskich kryminalnych przy współpracy policjantów kryminalnych z KMP Elbląg, spowodowała ustalenie i zatrzymanie sprawcy tego zdarzenia”.

W czwartek, 12 maja br. nowodworscy kryminalni zatrzymali 42-letniego mieszkańca Elbląga, który przyznał się do winy.

- „Na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzuty stosowania groźby bezprawnej w celu zmuszenia innej osoby do określonego zachowania. Ustawodawca za tego typu przestępstwo przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że sprawca działał w ramach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa grozi mu wyższy wymiar kary” - podsumowuje rzecznik.

 

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.