Wydanie nr 138/2022, Środa 18.05.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Zatrzymani rowerzyści mieli prawie 2 promile alkoholu.

  • Wydanie nr 138/2022
  • 13 maja 2022, 09:39
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Sztum. Zatrzymani rowerzyści mieli prawie 2 promile alkoholu. fot. zdjęcie poglądowe
Trzech mieszkańców powiatu sztumskiego jechało jednośladami znajdując się w stanie nietrzeźwości. Dwóch z nich miało prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

W środę, 11 maja br. na terenie Sztumu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. W trakcie rozmowy z mężczyzną, wyczuli od kierującego zapach alkoholu.

- „Okazało się, że cyklista był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że 70-latek miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych” - wyjaśnia st. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, oficer prasowy KPP w Sztumie. - „Drugi rowerzysta został zatrzymany trzy godziny później w miejscowości Zajezierze. Badanie 61- letniego rowerzysty wykazało, że wsiadł na rower mając prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Ten sam mężczyzna został zatrzymany przez inny patrol policji dwadzieścia minut później w miejscowości Sztumska Wieś. Alkomat wykazał u mężczyzny ponad dwa promile alkoholu. Ostatni z nietrzeźwych rowerzystów został zatrzymany późnym popołudniem na terenie miasta. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że 55-latek kieruje jednośladem po użyciu alkoholu. Mieszkaniec powiatu sztumskiego został ukarany przez mundurowych mandatem karnym w wysokości 1000 zł”.

Policjanci przypominają, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 r., wprowadziły m. in. wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.
Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.