Wydanie nr 138/2022, Środa 18.05.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uczniowie II LO z wizytą w Teatrze Szekspirowskim.

  • Wydanie nr 138/2022
  • 13 maja 2022, 09:24
  • II LO Malbork
  • Wiadomości
Malbork. Uczniowie II LO z wizytą w Teatrze Szekspirowskim. fot. II LO Malbork
W środę uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku mieli przyjemność obcować z magicznym światem Williama Szekspira. Wszystko za sprawą wizyty studyjnej w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

W środę, 11 maja br. uczniowie klasy językowej II LO w Malborku przygotowani byli na każde warunki pogodowe, nawet na burzę z piorunami! Choć niebo okazało się dla nich łaskawe, to „Burza” ich doświadczyła. Klasa 2e w towarzystwie Anny Gąsior oraz Rafała Łakomego miała przyjemność obcować z magicznym światem Williama Szekspira.

- Organizując wycieczkę pani Ania Gąsior wzięła czynny udział w realizacji programu konwersatorium, czyli innowacji pedagogicznej nastawionej na rozwój umiejętności praktycznych języka angielskiego. Młodzież miała okazję przeżyć na własnej skórze magię trochę innego teatru niż tego, do którego są przyzwyczajeni- wyjaśnia Rafał Łakomy, nauczyciel II LO w Malborku. - „Aktorzy wkroczyli jedną nogą dosłownie i w przenośni w świat widza wrzucając nas wszystkich do jednego kotła mieszając z przyprawami typu strach, zazdrość, ból, nadzieja, obłęd dopieszczając nutką magicznej przyrody.

W dzisiejszych czasach wszystko wydaje się być dynamiczne, szybkie i momentami bez głębszej filozofii i refleksji. Udało się jednak aktorom z Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku zaczarować młodzież i choć na chwilę ukazać sztukę „Burza”, jako ponadczasowy majstersztyk tego angielskiego poety, dramaturga, pisarza i aktora. 

- Oby więcej takich odskoczni od rzeczywistości szkolnej. II Liceum Ogólnokształcące już od wielu lat współpracuje z Teatrem Szekspirowskim w Gdańsku, zapewniając młodzieży indywidualne warsztaty teatralne, liczne wizyty nastawione nie tylko na zwiedzanie, ale także na obcowanie z kulturą wyższą - podsumowuje nauczyciel II LO.

II LO Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.