Wydanie nr 174/2024, Sobota 22.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Agenor, Flawiusz, Achacy, Innocenta, Paulina, Achacjusz, Innocenty, Tomasz, Alban
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Ogłoszono konkurs ofert dla organizacji pozarządowych.

Malbork. Ogłoszono konkurs ofert dla organizacji pozarządowych. fot. zdjęcie poglądowe
Starostwo Powiatowe w Malborku informuje, że Wojewoda Pomorski ogłosił konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej. Oferty można składać do 22 kwietnia br.

W piątek, 18 marca br. Wojewoda Pomorski ogłosił otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób, w ramach Wieloletniego Programu Współpracy z organizacjami pozarządowymi 2020-2025 – edycja 2022. Termin składania ofert mija 22 kwietnia br.

Celem konkursu jest wyłonienie ofert i zlecenie organizacjom pozarządowym i innym uprawnionym podmiotom realizacji zadania w zakresie pomocy społecznej, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób, mając również na uwadze zagrożenia i ograniczenia związane z pandemią COVID-19. W ramach zadania wpierane będą działania, dotyczące następujących obszarów (priorytetów):

A/ zapobieganie skrajnym formom wykluczenia społecznego osób uwikłanych w przemoc w rodzinie oraz osób w kryzysie bezdomności poprzez tworzenie adekwatnej oferty wsparcia.

B/ działania zapewniające osobom z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzinom specjalistyczną pomoc i integrację ze środowiskiem, w tym wsparcie asystenta,

C/ tworzenie systemu wspomagającego rodziców w wychowaniu dzieci przez rozwój usług społecznych i różnych form wsparcia dziennego w środowisku lokalnym,

D/ tworzenie systemu oparcia społecznego dla osób starszych i kombatantów poprzez rozwój usług i różnych form wsparcia dziennego w środowisku lokalnym,

E/ wyróżnienie najlepszych inicjatyw i promocja dobrych praktyk w działaniach sektora pozarządowego w sferze pomocy społecznej z terenu województwa.

 

Szczegóły w załącznikach.

 

 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku

Starostwo Powiatowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Załączone pliki do pobrania (3)

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Malbork


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.