Wydanie nr 174/2024, Sobota 22.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Agenor, Flawiusz, Achacy, Innocenta, Paulina, Achacjusz, Innocenty, Tomasz, Alban
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Ponad 5 mln zł dotacji dla Powiatowego Centrum Zdrowia.

Malbork. Ponad 5 mln zł dotacji dla Powiatowego Centrum Zdrowia. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Starosta malborski, Mirosław Czapla podpisze wkrótce umowę z ministrem zdrowia w sprawie dotacji w wysokości 5,6 mln zł dla Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku, spółki powiatu malborskiego zarządzającej szpitalami w Malborku i Nowym Dworze Gdańskim. Pieniądze zostaną przeznaczone m. in. na zakup nowoczesnego sprzętu oraz nowego ambulansu.

 

Rządowa dotacja to efekt pozytywnie zaopiniowanych przez wojewodę pomorskiego wniosków o sfinansowanie inwestycji ze środków przeciwdziałania COVID-19 oraz uzyskanej rekomendacji ministra zdrowia. Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup m. in. 64-rzędowego tomografu komputerowego, zakup i montaż poczty pneumatycznej, czyli nowoczesnego systemu do szybkiego transportu materiału biologicznego, próbek, leków czy krwi. Pozyskane środki pozwolą także na zakup nowego ambulansu dla zespołu ratownictwa medycznego i rozbudowę instalacji gazów medycznych w oddziałach szpitala. W najbliższym czasie starosta podpisze w tej sprawie umowę z ministrem.

- To bardzo dobra wiadomość dla naszej spółki, ale przede wszystkim dla mieszkańców i pacjentów - mówi Mirosław Czapla, starosta malborski. - Konsekwentnie doposażamy nasze placówki medyczne, inwestujemy w nowy sprzęt i bazę, bo tylko w ten sposób jesteśmy w stanie podnosić standard i skuteczność opieki szpitalnej. Udało się nam pozyskać kolejne już środki zewnętrzne dla szpitala i będziemy wciąż szukać następnych źródeł finansowania dla planowanych przedsięwzięć.

 

Dodatkowo, Starostwo Powiatowe sfinalizowało już sprawę przekazania budynku po byłym internacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 przy ul. 500-lecia 23 na rzecz Powiatowego Centrum Zdrowia.

- Dzięki temu krokowi kapitał zakładowy spółki PCZ zwiększony został o 2 miliony 921 tysięcy złotych, a więc do kwoty 16 milionów i 968 tysięcy złotych. Przypomnę, że w tym miejscu oprócz pracowników Powiatowego Centrum Zdrowia, w tym ratowników medycznych, swoją siedzibę mają dawne Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz malborski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża - mówi starosta Mirosław Czapla.

 

 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku

Starostwo Powiatowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Malbork


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.