Wydanie nr 57/2024, Poniedziałek 26.02.2024
imieniny: pokaż (5 imion)Aleksander, Dionizy, Mirosław, Klaudian, Gerlinda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. O obwodnicy dla miasta w sejmie RP.

O obwodnicę mieszkańcy i władze Malborka zabiegają od wielu, wielu lat. W roku 2006 opracowano Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe i wybrano jeden z wariantów jej przebiegu. Mimo, że wydano dużo pieniędzy w tej sprawie, Malbork nie znalazł się na liście budowy 100 obwodnic.

 

W sejmie RP podczas wystąpienia dotyczącego poprawek do budżetu na 2022 r. pomorska posłanka, Małgorzata Chmiel wspomniała, że co roku ubiega się o najważniejsze inwestycje dla mieszkańców Pomorza.

- „Jednym z moich priorytetów jest budowa obwodnicy Malborka w śladzie dróg krajowych nr 22 i 55. Składam poprawkę do budżetu o 6 milionów złotych na prace przygotowawcze budowy tej obwodnicy” - mówiła podczas przemówienia Małgorzata Chmiel i dodała, że Malbork nie znalazł się na rządowej liście budowy 100 obwodnic, w związku z czym będzie jednym z większym polskich miast nieposiadających obwodnicy. Posłanka w tej sprawie złożyła poprawkę o pieniądze na przyspieszenie realizacji obwodnicy Malborka.

- „Niestety posłowie PIS, nawet ci z Pomorza nie poparli jej, a tak obiecywali dbać o potrzeby naszych mieszkańców” - podsumowała.

 

Zobacz pełne nagranie z przemówienia.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
malborżanka
malborżanka 14.02.2022, 13:22
W następnych wyborach posłów PIS pogonić z Malborka!!!