Wydanie nr 138/2022, Środa 18.05.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas 30. Finału WOŚP.

  • Wydanie nr 138/2022
  • 26 stycznia 2022, 13:18
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas 30. Finału WOŚP. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Jak co roku, malborscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach miasta pojawi się większa liczba patroli. Szczególnym nadzorem funkcjonariusze obejmą wolontariuszy, którzy w tym dniu będą kwestować na ulicach miasta.

 

W niedzielę, 30 stycznia odbędzie kolejny już, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci z malborskiej komendy, jak co roku będą prewencyjnie zabezpieczać przebieg tego przedsięwzięcia na terenie naszego powiatu.

- „Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracać będą na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, dbać będą o bezpieczeństwo wolontariuszy, a także uczestników odbywających się w tym dniu imprez. Przed rozpoczęciem wielkiego finału mundurowi spotykają się z osobami chętnymi do kwestowania na szkoleniach dotyczących zasad bezpieczeństwa” - informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku. - „W poniedziałek policjanci takie zajęcia przeprowadzili z dziećmi i młodzieżą na terenie Szkoły Podstawowej w Starym Polu. Podczas spotkania funkcjonariusze przekazali uczestnikom ważne informacje na temat jak bezpiecznie prowadzić zbiórkę pieniędzy, na jakie zagrożenia mogą być narażeni i jak się przed nimi uchronić. Kolejne szkolenia w najbliższym czasie odbędą się z wolontariuszami z terenu Malborka i Nowego Stawu”.

 

 

 

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, który musi zawierać m.in.: nr identyfikacyjny, imię i nazwisko, hologram, nazwę i adres sztabu oraz dane szefa sztabu. Szefem malborskiego sztabu WOŚP jest Marta Wróblewska, a numer identyfikacyjny składa się z kolejnego numeru wolontariusza i numeru 4310.  Identyfikator musi być wpisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi kwestującego. Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu. Skarbonka  musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

- „Policja zwraca się z prośbą o wszelkie informacje dotyczące osób, które mogą posługiwać się fałszywymi identyfikatorami i usiłować podszywać się pod wolontariuszy, a także o podejrzanych zachowaniach napotkanych osób, które mogą zagrażać ich bezpieczeństwu” - informuje asp. Sylwia Kowalewska.

 

 

 

Porady dla wolontariuszy.

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach: w miejscach dobrze oświetlonych, na głównych arteriach miasta, miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych, miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które w waszym mieście uznawane są za niebezpieczne.

Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.

Szczególnie ważne jest, abyście wracając do waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy waszych znajomych, bliskich.

Jeżeli będziecie tego potrzebowali, zwracajcie się o pomoc do Policji lub Straży Miejskiej. Możecie bezpośrednio zgłaszać napotkanym patrolom swoje uwagi na temat waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez funkcjonariuszy o to, jak przebiega wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o wasze bezpieczeństwo.

 

 

 

Ze względu na stan epidemii panujący w naszym kraju pamiętajmy, żeby w trosce o wasze zdrowie zadbać o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego:

1. Dystans – zachowujcie bezpieczną odległość od siebie i od darczyńców.

2. Dezynfekcja – myjcie i dezynfekujcie ręce, a podczas kwestowania najlepiej noście jednorazowe rękawiczki ochronne.

3. Maseczka – zasłaniajcie usta i nos.

 

Pamiętajcie, chroniąc siebie, chronisz innych!

- „Wszystkim wolontariuszom życzymy hojnych darczyńców i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!” - podsumowuje oficer prasowy KPP w Malborku.

 

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.