Wydanie nr 138/2022, Środa 18.05.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Od początku roku prawie 1000 interwencji za brak maseczki.

  • Wydanie nr 138/2022
  • 26 stycznia 2022, 09:39
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malbork. Od początku roku prawie 1000 interwencji za brak maseczki. fot. KPP Malbork
Piąta fala pandemii w naszym kraju stała się już rzeczywistością. Liczba zakażeń rośnie w coraz szybszym tempie i przekracza już ponad 30 tysięcy dziennie, zwiększa się też liczba zgonów. Obecna sytuacja wymaga od nas wszystkich stosowania się do obostrzeń wprowadzonych w związku z COVID-19, żeby chronić siebie i innych przed koronawirusem. Malborscy policjanci nieprzerwanie sprawdzają, czy w miejscach użyteczności publicznej mieszkańcy stosują się do obowiązujących przepisów sanitarnych. Podczas jednej z interwencji funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia kary aresztu.

 

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się pandemii COVID-19 wymaga od nas wszystkich podejmowania zdecydowanych działań. Jeśli będziemy stosować się do obostrzeń i zaleceń sanitarnych, jest szansa na to, że transmisja koronawirusa zostanie zastopowana. Wystarczy, że będziemy korzystać z maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej, zachowywać odpowiedni dystans, dezynfekować dłonie przed wejściem do sklepu, urzędu czy innych miejsc użyteczności publicznej oraz korzystać ze szczepień ochronnych.

 

 

 

Prawie 1000 interwencji za brak maseczki.

Malborscy mundurowi, przeciwdziałając rozprzestrzenianiu się koronawirusa codziennie kontrolują placówki handlowe, środki komunikacji publicznej oraz targowisko miejskie. Policjanci sprawdzają jak mieszkańcy respektują wprowadzone w stanie pandemii obostrzenia sanitarne, zwłaszcza obowiązek zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki. Wiele osób wciąż jednak lekceważy zagrożenie, jakim jest rozprzestrzeniająca się w zastraszającym tempie pandemia COVID-19.

- „Od początku stycznia br. funkcjonariusze interweniowali 957 razy w stosunku do osób, które nie podporządkowały się temu nakazowi. 804 osoby pouczono, na 138 osób policjanci nałożyli mandaty karne, a wobec 15 za popełnione wykroczenia sporządzili wnioski o ukaranie do sądu” - informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku. - „W miniony weekend policjanci w sklepie podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką. 47-latek za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem. W trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Kwidzynie celem dobycia kary aresztu. 47-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie, skąd następnie został przewieziony do zakładu karnego”.

 

 

Musimy sobie uświadomić, że każdy z nas ma bezpośredni wpływ na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa może skutkować nie tylko mandatem karnym, ale przede wszystkim naraża innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

 

 

 

 

Zdjęcie: KPP w Malborku

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
as
as 26.01.2022, 12:54
Policja to powinna pilnować porządku, a nie łazić po sklepach. Noszenie maseczek nie ma żadnej podstawy prawnej. Noszą ludzie , którzy chcą nosić. SĄDY umarzają wszystkie postępowania za brak maseczki.