Wydanie nr 138/2022, Środa 18.05.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. W środę policyjne działania Bezpieczny pieszy.

  • Wydanie nr 138/2022
  • 25 stycznia 2022, 14:34
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Sztum. W środę policyjne działania Bezpieczny pieszy. fot. zdjęcie poglądowe
Policjanci z sztumskiej drogówki w środę przeprowadzą działania pn. „Bezpieczny pieszy”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa tej grupy użytkowników dróg. Funkcjonariusze zwrócą uwagę zarówno na zachowania kierowców, jak i błędy popełnianie przez pieszych. Do działań wykorzystany zostanie również dron.

 

W środę, 26 stycznia br. sztumscy policjanci na terenie miasta przeprowadzą działania pn. „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

- „Mundurowi będą reagować w sytuacjach kiedy prawo będzie łamane, a bezpieczeństwo pieszych zagrożone. Nie będzie taryfy ulgowej dla kierowców, którzy na oznakowanych przejściach nie ustępują pierwszeństwa pieszym czy wyprzedzają inny pojazd” - informuje st. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, oficer prasowy KPP w Sztumie. - „Zwrócą również uwagę na pieszych, którzy przechodzą przez jednię w miejscach niedozwolonych i nieostrożnie wchodzą na przejście używając smartfonów i innych urządzeń odwracających ich uwagę od tego, co dzieje się na jezdni”.

 

 

Szczególnym nadzorem objęte będą miejsca, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe. Policjanci będą się przyglądać przejściom dla pieszych usytuowanym na drogach o dużym natężeniu ruchu. Pod lupę wezmą również te przejścia, na których dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem niechronionych.

- „Naszym zadaniem jest również edukacja i profilaktyka. Zatem podczas tego typu działań informujemy niechronionych, jak ważne dla ich bezpieczeństwa są elementy odblaskowe” - informuje st. asp. Karolina Gastoł – Zawicka. - „Osoby, które noszą ciemną odzież są widziane przez kierujących pojazdami zaledwie z odległości około 40 m, natomiast niewielki element odblaskowy powoduje, że stajemy się widoczni nawet z odległości 150 m. Dajemy tym samym czas kierowcy na odpowiednią reakcję na naszą obecność na drodze”.


 

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.