Wydanie nr 28/2022, Piątek 28.01.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Augustyn, Manfred, Manfreda, Flawian, Ildefons, Julian, Karol, Piotr, Roger, Tomasz, Waleriusz, Walery
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Uwaga, kierowcy – w weekend policyjne działania Prędkość.

  • Wydanie nr 28/2022
  • 13 stycznia 2022, 12:34
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Sztum. Uwaga, kierowcy – w weekend policyjne działania Prędkość. fot. Zdjęcie poglądowe
W weekend sztumscy policjanci przeprowadzą działania kontrolno - prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż głównym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 

W weekend na terenie powiatu sztumskiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania „Prędkość”. Funkcjonariusze w ramach akcji będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie.

- „Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierowcy, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi” - informuje st. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, oficer prasowy KPP w Sztumie.

 

Policja przypomina, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

 

- „Apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań” - podkreśla st. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, oficer prasowy KPP w Sztumie.


 

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.