Wydanie nr 138/2022, Środa 18.05.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jantar. Uczniowie podstawówki nagrali piosenkę o sytuacji na polskiej granicy.

  • Wydanie nr 138/2022
  • 14 grudnia 2021, 10:34
  • MOSG w Gdańsku
  • Wiadomości
Jantar. Uczniowie podstawówki nagrali piosenkę o sytuacji na polskiej granicy. fot. MOSG w Gdańsku
Od ponad roku patronem Szkoły Podstawowej w Jantarze jest Morski Oddział Straży Granicznej. I to właśnie imię nadane placówce sprawiło, że jej społeczność nie mogła przejść obojętnie wobec aktualnej sytuacji na polskiej granicy. Uczniowie, rodzice i nauczyciele w zaledwie kilka dni przygotowali piosenkę w ramach akcji #MuremZaPolskimMundurem.

 

„The Cover Kids” jest nazwą zespołu, jaki tworzą uczniowie Szkoły Podstawowej w Jantarze. Młodzież przygotowała piosenkę zatytułowaną „Jedna chwila”, do której nagrano też specjalny teledysk. Jak czytamy w opisie utworu, powstał on „dzięki niezwykłej sile i wrażliwości serc uczniów, rodziców i przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Jantarze, którzy to w niezwykle patriotycznym zrywie, w zaledwie kilka dni przygotowali materiał (…)”.

 

- „Jesteśmy dumni z naszych młodych artystów, którzy wypełnili utwór dźwiękiem oraz tekstem opisującym rzeczywistość okiem młodego, wrażliwego człowieka. Dzieci i młodzież z pasją w sercu i emocją w głosie oddały treść piosenki, będącej wyrazem uznania i ogromnego szacunku dla wszystkich pełniących tam zaszczytną służbę dla wolności nas wszystkich, dla wolności Polski” - informuje kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Piosenka dostępna na https://www.facebook.com/watch/?v=2102536296576840


 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

MOSG w Gdańsku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.