Wydanie nr 155/2023, Niedziela 4.06.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Dacjan, Karol, Braturad, Niepełka, Karp, Franciszek, Saturnina, Gostmił, Aleksander, Skarbisław
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Weekend Cudów – Szlachetna Paczka trafi do rodzin z gminy Nowy Staw.

Weekend Cudów – Szlachetna Paczka trafi do rodzin z gminy Nowy Staw. fot. TvRegionalna24.pl
Trwający weekend jest pełen magii i nadziei, bo to Weekend Cudów! Już po raz 21 dary Szlachetnej Paczki trafią do tysięcy rodzin w całej Polsce, które nie tylko otrzymają pomoc materialną, ale odzyskują nadzieję i poczucie, że są dla kogoś ważni.

 

Oddział Szlachetnej Paczki w Nowym Stawie działa od roku 2020 r. Liderka rejonu nowostawskiego, Anna Boczek podkreśla, że Szlachetna Paczka pomaga przede wszystkim rodzinom, które tej pomocy potrzebują, jednak nie skupiają się wyłącznie na pomocy materialnej, ale również udzielają wsparcia m.in. duchowego i psychologicznego. Szlachetna Paczka nie działa tylko podczas Weekendu Cudów, to bardzo ciężka praca przez okrągły rok.

 

- „Nasza praca z rodzinami nie polega tylko i wyłącznie na tym, że w Weekend Cudów rozwozimy im magiczne prezenty. Z taką rodziną współpracujemy cały rok. Przeprowadzamy mnóstwo rozmów zarówno telefonicznych, jak i wywiadów osobistych” - mówi Anna Boczek, liderka Szlachetnej Paczki rejonu Nowy Staw.

 

Podczas Weekendu Cudów wolontariusze Szlachetnej Paczki z Nowego Stawu zapukają do drzwi 16 rodzin, którym przekażą przygotowaną przez darczyńców pomoc. W tegorocznej edycji darczyńcami okazały się firmy i osoby prywatne głównie z Trójmiasta, Tczewa i Nowego Stawu.

 

Więcej informacji w materiale wideo.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.12.2021, 21:29
Brawo Ania, jesteś ANIOŁEM