Wydanie nr 151/2024, Czwartek 30.05.2024
imieniny: pokaż (7 imion)Feliks, Ferdynand, Jan, Andronik, Sulimir, Suligniewa, Bazyli
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policja na przekopie Mierzei Wiślanej.

Jak informują widzowie naszej telewizji, od jakiegoś czasu na terenie budowy kanału żeglugowego łączącego Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską można zaobserwować radiowóz policyjny, który raz stoi na parkingu samochodowym przy miejscu budowy, innym razem stoi na samym terenie budowy. Dlaczego na terenie przekopu Mierzei Wiślanej w ogóle pojawił się radiowóz? Z czego to może wynikać? Czy może mieć to związek z ewentualnymi kradzieżami materiałów z placu budowy?

Policja na przekopie Mierzei Wiślanej.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Urząd Morski w Gdyni oraz Komendę Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim.

W rozmowie telefonicznej Andrzej Małkiewicz, naczelnik wydziału realizacji inwestycji w Urzędzie Morskim w Gdyni przyznał, że działania policji są na wniosek składającego i wiążą się tylko i wyłącznie z zabezpieczeniem terenu placu budowy.

- „Dla potrzeb budowy kanału żeglugowego łączącego Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym występowaliśmy pisemnie z wnioskiem do Komendanta Wojewódzkiego Policji o objęcie opieką i wsparcie, jeśli chodzi o zabezpieczenie i ochronę budowy, przede wszystkim na okoliczność penetrowania plaż w poszukiwaniu bursztynu” - powiedział Andrzej Małkiewicz. Podkreślił w rozmowie, że działania te policja podjęła i objęła przedsięwzięcie procedurą nazywaną KZM, czyli kontrola miejsca zagrożenia.

- „Posterunki w związku z tym co jakiś czas się pojawiają i są w rejonie budowy, żebyśmy wiedzieli, że wszystko jest bezpiecznie, bo niestety, ale ochrona obiektu wynajęta przez wykonawcę ze wszystkimi problemami sobie nie radzi i dlatego poprosiliśmy, żeby taka zewnętrzna pomoc w tym działaniu była” - podsumował naczelnik.

 

Z informacji uzyskanych od sierż. szt. Karoliny Figiel, oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w związku z realizowanym projektem pn. „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską” zastępca Dyrektora Kontraktu zwrócił się do policji z prośbą o wsparcie przy nadzorze prewencyjnym rejonu budowy, z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia osób, które nielegalnie wchodzą na teren budowy w celu poszukiwania bursztynu.

- „Zanim pojawili się na miejscu policjanci, w ciągu ostatnich miesięcy odnotowaliśmy kilka interwencji związanych z wejściem dużych grup osób na teren budowy przekopu Mierzei Wiślanej, gdzie są prowadzone prace refulacyjne w rejonie północnej części kanału” - informuje sierż. szt. Karolina Figiel. - „Miejsce, do którego wchodzą grupy osób jest niebezpieczne, dlatego, aby uniknąć tragicznych w skutkach wydarzeń, miejsca objęte są nadzorem prewencyjnym celem bieżącego rozpoznania zagrożeń i ewentualnego przeciwdziałania im”.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.