Wydanie nr 332/2021, Niedziela 28.11.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Grzegorz, Lesław, Zdzisław, Gościrad, Lesława, Jakub, Rufin, Ginter, Guncerz, Gunter, Kwieta, Berta
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw. Przyłącz się do Szlachetnej Paczki wspierając jedną z potrzebujących rodzin.

  • Wydanie nr 332/2021
  • 25 listopada 2021, 09:53
  • Gmina Nowy Staw
  • Wiadomości
Nowy Staw. Przyłącz się do Szlachetnej Paczki wspierając jedną z potrzebujących rodzin. fot. Anna Boczek
Anna Boczek, sołtys Dębiny SHR jest wolontariuszką Szlachetnej Paczki. Założyła zbiórkę internetową dla jednej z rodzin z Nowego Stawu, która do tej pory nie znalazła swojego darczyńcy. W ten sposób sołtys chciałaby z uzbieranej kwoty zakupić najpotrzebniejsze rzeczy dla potrzebującej rodziny.

 

- „Pan Stefan prowadzi swoje gospodarstwo wraz z żoną Matyldą. Przed chorobami małżeństwo było bardzo aktywne zawodowo, jednak postępujące choroby oraz wiek zmusiły ich do rezygnacji z pracy. Pani Matylda przeszła rozległy zawał serca, kilka operacji z nim związanych, przez co nie może wrócić do pracy” - opowiada Anna Boczek, sołtys Dębiny SHR. - „Pan Stefan choruje na cukrzycę, przez postępującą chorobę amputowano mu nogę i porusza się na wózku inwalidzkim. Z racji tego, że rodzina mieszka w bloku na drugim piętrze, pan Stefan nie wychodzi z domu, ponieważ zejście po schodach jest dla niego niemożliwe, a żona nie jest w stanie mu pomóc”.

 

Rodzina utrzymuje się z renty chorobowej pana Stefana oraz z zasiłku – łącznie 1 950 zł. Niestety, po odliczeniu kosztów leczenia, a także kosztów utrzymania, ostatecznie rodzinie pozostaje 480 zł.

- „Pan Stefan początkowo załamał się swoim stanem zdrowia, ale miłość do żony dała mu siłę do walki. Mężczyzna jest bardzo zaradny. Jego największą pasją jest majsterkowanie, jednak przez swoją niepełnosprawność nie jest w stanie tego robić jak wcześniej. Pani Matylda to bardzo pracowita i wyrozumiała kobieta, mimo swoich chorób bardzo wspiera męża i pomaga mu w codziennych czynnościach” - opowiada Anna Boczek. - „W wolnych chwilach uwielbia lepić pierogi dla swojego męża, który bardzo je uwielbia”.

 

Jak podkreśla sołtys Dębiny SHR, największym marzeniem rodziny jest, by choroba pana Stefana się nie pogłębiała i żeby mogli być w końcu szczęśliwi. Starają się wspierać nawzajem i zawsze mogą na siebie liczyć. W związku z tym, że rodzina pana Stefana nie masz jeszcze darczyńcy ze Szlachetnej Paczki, Anna Boczek postanowiła założyć zbiórkę internetową, by wspomóc rodzinę w zakupie najpotrzebniejszych rzeczy.

- „Razem łatwiej sprawić radość i pomóc przetrwać zimę choć jednej potrzebującej rodzinie. Otwórzcie Wasze szlachetne serca na pomoc potrzebującym. Pamiętajcie, że dobro wraca” - podsumowuje pani Anna.

 

 

Czasu jest niewiele, bowiem Weekend Cudów (czyli koniec akcji Szlachetnej Paczki) już 11/12 grudnia br. Każdy z nas może dorzucić przysłowiową cegiełkę. Wystarczy wejść na https://zrzutka.pl/44bahe?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button


 

 

Informacja: Gmina Nowy Staw

Gmina Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.