Wydanie nr 332/2021, Niedziela 28.11.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Grzegorz, Lesław, Zdzisław, Gościrad, Lesława, Jakub, Rufin, Ginter, Guncerz, Gunter, Kwieta, Berta
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uczniowie SP11 z wizytą w Warszawie w ramach programu Poznaj Polskę.

  • Wydanie nr 332/2021
  • 23 listopada 2021, 11:51
  • SP11 w Malborku
  • Wiadomości
Malbork. Uczniowie SP11 z wizytą w Warszawie w ramach programu Poznaj Polskę. fot. SP11 w Malborku
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Malborku zwiedzali stolicę naszego kraju podczas dwudniowej wycieczki, która została zorganizowana dzięki dofinansowaniu w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji pn. „Poznaj Polskę”.

 

W środę, 17 listopada br. uczniowie SP11 w Malborku udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy, która została zorganizowana dzięki dofinansowaniu w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji pn. „Poznaj Polskę”. Podczas pobytu w stolicy uczniowie mogli wybrać kilka punktów edukacyjnych. Wśród nich wybrali:

1. Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie poznali ciekawe fakty na temat okupacji, Powstania Warszawskiego oraz bohaterskiej postawy Polaków. Mogli także zobaczyć mnóstwo przedmiotów, w tym replikę samolotu i dokumentów z tamtego okresu.

2. Muzeum Fryderyka Chopina, które znajduje się w zabytkowym Pałacu Ostrogskich i jest jednym z najnowocześniejszych muzeów biograficznych w Europie. Dzięki zgromadzonym eksponatom i multimediom uczniowie poznali zarówno życie, jak i twórczość kompozytora. Dowiedzieli się wszystkiego na temat jego dzieciństwa i młodości spędzonej w Warszawie oraz życia na emigracji. Obejrzeli pisane do niego i przez niego listy, jego rysunki, dedykacje oraz bilety wizytowe. Zobaczyli portrety wykonane za życia kompozytora, odlew jego dłoni, maskę pośmiertną oraz bezcenne pamiątki.

3. Zamek Królewski, który w sposób szczególny został odebrany przez uczniów, z uwagi na jego historię. Aż dziw bierze, że to co zobaczyli jest w zasadzie tylko rekonstrukcją i to powstałą w czasach nie tak odległych. Piękne wnętrza, niesamowita galeria obrazów światowej sławy mistrzów pędzla, rzeźby, ceramika - to wszystko sprawiło, że uczniowie byli pełni zachwytu zwiedzając Zamek.

4. Centrum Nauki Kopernik, w którym poprzez zabawę i doświadczenie uczniowie poznali ciekawostki ze świata nauki i techniki. Jednym z elementów wycieczki był seans w Planetarium imitującym rozgwieżdżone niebo i odbywający się na nim planetarny spektakl.

 

- „Warszawę opuszczaliśmy w zadumie, pełni wrażeń i refleksji” - podsumowała wycieczkę Justyna Dziarska, nauczycielka SP11 w Malborku.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: SP11 w Malborku

SP11 w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.