Wydanie nr 155/2023, Niedziela 4.06.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Dacjan, Karol, Braturad, Niepełka, Karp, Franciszek, Saturnina, Gostmił, Aleksander, Skarbisław
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Dlaczego nie można dodzwonić się do szpitala? – pyta mieszkanka.

Malbork. Dlaczego nie można dodzwonić się do szpitala? – pyta mieszkanka. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Nie można dodzwonić się do szpitala w Malborku – alarmuje jedna z mieszkanek naszego miasta. Co jest tego przyczyną? Postanowiliśmy to sprawdzić.

 

Do naszej redakcji zadzwoniła zdenerwowana mieszkanka Malborka, której ponad 80 - letnia mama leży na jednym z oddziałów tutejszego szpitala. Z rozmowy wynikało, że bezskutecznie próbuje się skontaktować z chorą mamą, która z niewyjaśnionych przyczyn nie odbiera swojego telefonu komórkowego. W związku z tym postanowiła zadzwonić do szpitala. Jak się okazuje, od rana nie mogła się dodzwonić, choć – jak sama przyznała, dzwoniła pod różne numery dostępne na stronie szpitala. Mimo wielu prób, nie udało jej się dodzwonić. Kobieta była rozżalona, ponieważ martwiła się o swoją mamę, nie wiedziała co się z nią dzieje. Sprawdziliśmy. Rzeczywiście z przykrością musimy przyznać, że mimo kilku podjętych prób, wciąż nikt nie odbierał.

 

W związku z powyższym zwróciliśmy się do malborskiego szpitala z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy.

 

 

W odpowiedzi Paweł Chodyniak, Prezes Zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku przyznał, że zapoznał się z wspomnianą sprawą i wynika z niej, że mieszkance chodziło o możliwość dodzwonienia się do gabinetu lekarskiego oraz dyżurki pielęgniarskiej oddziału chorób wewnętrznych, a nie na centralę szpitala.

- „Pani składająca skargę próbowała się dzisiaj (tj. w poniedziałek, 15 listopada br.) dodzwonić, ale na wybieranych numerach telefony nie były przeważnie odbierane” - informuje Paweł Chodyniak. - „Sytuacja ta jest spowodowana znaczącym wzrostem obciążenia naszego szpitala, a zwłaszcza oddziału chorób wewnętrznych, pacjentami internistycznymi z powiatu tczewskiego. Do tego nałożył się brak miejsc szpitalnych w województwie pomorskim, dla pacjentów z rozpoznanym zakażeniem SARS-CoV-2. W efekcie personel medyczny, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentom, musi ograniczyć te czynności, które nie są niezbędne dla funkcjonowania oddziału, w tym m.in. odbieranie telefonów. Zachęcam przy tym, aby w tych kryzysowych czasach, telefony do lekarzy oddziału wykonywać w godzinach popołudniowych i wieczornych kiedy obciążenie pracą bywa nieco mniejsze”.

 

 

 

Macie jakiś problem? Razem spróbujemy go rozwiązać. Piszcie do nas na info@tvregionalna24.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
zły
zły 26.11.2021, 14:22
ten szpital to trupiarnia!!!!!!!!!!!!!!jak się urodziłem tam 70 lat temu to było wtedy super nie narzekałem!Te mendy nie odbierają telefonów bo mają pacjentów w dupie!! ale ja na tych nierobów płacę co miesiąc oni są dla mnie a uważają sie za bogów zapieprzaja na 100 etatach prywatnie a szpital w dupie!TAK prawda!!!!
Greg
Greg 21.11.2021, 18:37
Piekne klamstwo i sciema, teraz juz wszystko mozna zrzucuc na covid, innej choroby juz nie ma, a lekarze maja przyzwolenie aby nie pomagac
wtf
wtf 18.11.2021, 10:20
kiedy odbierałam babcię z oddziału covid zapytałam się pani w recepcji szpitala gdzie się po nią zgłosić na co ona odpowiedizała, że ją to nie obchodzi bo ona nie ma czasu. O jakimkolwiek dzień dobry nie było mowy. Pani chyba myśli, że robi łaskę komuś wykonując swoją pracę. Żałuję, żśe w tamtym momencie nie poprosiłam o rozmowę z przełożonym. Żeby wyjaśnił pani czy aby to na pewno ją to nie obchodzi. Skandal. Każdego innego by zwolnili za takie odnoszenie się do klienta.
jaro'
jaro' 16.11.2021, 22:37
Jesteście jednak kretynami
Krzyżak
Krzyżak 17.11.2021, 16:12 (odpowiedź do jaro')
Jaro jest mistrzem świata Jarosław najmądrzejszy jest
Krzyżak
Krzyżak 16.11.2021, 20:31
Pewnie w słuchawce siedzi cotonawirus i blokuję połączenia. A tak poważnie jak możecie dzwonić do szpitala oni mają tam taki zapiernicz
Obywatel
Obywatel 16.11.2021, 19:17
a może tak zatrudnić pracownika tylko do "recepcji"
i po co ??
i po co ?? 17.11.2021, 10:30 (odpowiedź do Obywatel)
przecież jest "recepcja" zwana rejestracją i centrala telefoniczna zawsze odbiera 556460316 i 200 nie ma problemu dodzwonić się więc nie rozumiem uwag.
Krzyżak
Krzyżak 17.11.2021, 13:25 (odpowiedź do i po co ??)
Nie słyszałeś że przez słuchawkę też covid atakuje