Wydanie nr 332/2021, Niedziela 28.11.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Grzegorz, Lesław, Zdzisław, Gościrad, Lesława, Jakub, Rufin, Ginter, Guncerz, Gunter, Kwieta, Berta
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policja ostrzega! Nie daj się okraść na cmentarzu!

  • Wydanie nr 332/2021
  • 20 pażdziernika 2021, 11:29
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Policja ostrzega! Nie daj się okraść na cmentarzu! fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Październik to czas, kiedy odwiedzamy cmentarze i porządkujemy groby naszych bliskich. Wtedy też bardzo często zapominamy o własnym bezpieczeństwie i o wartościowych rzeczach, które mamy ze sobą. Pamiętajmy, że w tym okresie może dochodzić do większej ilości kradzieży dokonywanych na cmentarzach. Złodzieje zabierają torebki, saszetki, portfele i telefony komórkowe. Nie dajmy się okraść!

 

Policjanci apelują do wszystkich osób odwiedzających swoich bliskich na cmentarzach o ostrożność. Pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu swojego mienia. Wybierając się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą dużych kwot pieniędzy, biżuterii czy innych wartościowych przedmiotów. Kiedy udajemy się dosłownie na chwilę po wodę do kwiatów lub wyrzucić śmieci do kosza, nasze rzeczy pozostawione przy nagrobku stanowią dla złodziei łakomy kąsek. Wystarczy chwila, aby torebki, saszetki lub telefony komórkowe zostały skradzione.

 

Pamiętajmy również o tym, aby zostawiając samochód na parkingu nie zostawiać w nim żadnych wartościowych przedmiotów, które mogą zwrócić uwagę złodzieja. Wyjeżdżając z domu do rodziny lub na groby, pamiętajmy o dokładnym zabezpieczeniu mieszkania. Poprośmy sąsiadów o doglądanie naszego domu podczas naszej nieobecności. 

 

Jeśli mimo wszystko padniemy ofiarą przestępstwa, poinformujmy o tym natychmiast policję. Nie zacierajmy śladów i starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących pomóc policjantom w ujęciu sprawcy.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: sierż. szt. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.