Wydanie nr 332/2021, Niedziela 28.11.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Grzegorz, Lesław, Zdzisław, Gościrad, Lesława, Jakub, Rufin, Ginter, Guncerz, Gunter, Kwieta, Berta
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Przestrzegajmy obowiązujące obostrzenia - ponad 120 interwencji policji.

  • Wydanie nr 332/2021
  • 15 pażdziernika 2021, 10:17
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malbork. Przestrzegajmy obowiązujące obostrzenia - ponad 120 interwencji policji. fot. KPP Malbork
Policjanci nieustannie prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Pamiętajmy, że stan epidemii w naszym kraju trwa i wciąż obowiązują nas obostrzenia. Wirus nie zniknął i coraz mocniej atakuje. Policjanci nadal kontrolują przestrzeganie obostrzeń i egzekwują obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję COVID-19 w społeczeństwie.

 

Od półtora roku trwa walka ze światową pandemią COVID-19. Obok medyków, na froncie walki nieustannie stoją także służby mundurowe. Malborscy policjanci każdego dnia sprawdzają, jak mieszkańcy i osoby przebywające na terenie naszego powiatu stosują się do obostrzeń wprowadzonych w celu zaniechania rozprzestrzeniania się koronawirusa i reagują na stwierdzone nieprawidłowości. Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy są galerie handlowe, sklepy, środki komunikacji publicznej i wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy, tj. np. targowisko. Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tych miejscach niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką.

 

Tylko od początku tygodnia malborscy policjanci podjęli ponad 120 interwencji dotyczących naruszania obowiązku zakrywania ust i nosa.

 

Policja apeluje o przestrzeganie tych zasad i przypomina, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa policjant może nałożyć mandat karny w wysokości nawet 1 tys. zł, może skierować do sądu wniosek o ukaranie, a o rażącym łamaniu przepisów poinformować inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

 

Nie lekceważmy nadal obowiązujących obostrzeń. Zakładajmy maski wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na zbyt bliski kontakt z innymi osobami (również na zewnątrz). Tylko od naszej odpowiedzialności zależy zdrowie i życie nasze i naszych bliskich.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Krzyżak
Krzyżak 16.10.2021, 11:46
Brawo nasza dzielna policja