Wydanie nr 332/2021, Niedziela 28.11.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Grzegorz, Lesław, Zdzisław, Gościrad, Lesława, Jakub, Rufin, Ginter, Guncerz, Gunter, Kwieta, Berta
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uroczystość nadania sztandaru Szkole Podstawowej nr 1.

Malbork. Uroczystość nadania sztandaru Szkole Podstawowej nr 1. fot. TvRegionalna24.pl
W czwartek odbyła się uroczystość nadania sztandaru Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Malborku. Tym bardziej była to wyjątkowa chwila dla całej społeczności szkolnej, ponieważ uroczystość, która planowo miała odbyć się w marcu 2020 r., z powodu wprowadzonej w naszym kraju pandemii trzeba było przełożyć.

 

14 października 2021 r. to dzień, który na długo zapadnie w pamięci społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Malborku. Tego dnia placówce nadano sztandar – znak stanowiący tożsamość i wspólnotę, symbolizujący ciągłość i trwanie. Stanowi przy tym wielki obowiązek i wyzwanie. Na sztandarze widnieje myśl „W jedności siła”.

 

Uroczystość nadania sztandaru zgromadziła uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły oraz wielu gości. Podniosłą chwilą było przekazanie sztandaru przez przedstawicieli rodziców na ręce dyrektora szkoły, Sławomira Kempy, który uklęknął na prawe kolano, ucałował go i następnie przekazał szkolnemu sztandarowi pocztowemu.

 

W części oficjalnej nie zabrakło wyróżnień i dyplomów dla zasłużonych nauczycieli. Po wyprowadzeniu pocztów sztandarowych nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów najmłodszych klas.

 

Uroczystość nadania sztandaru Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Malborku była z całą pewnością niezwykłym wydarzeniem dla całej społeczności. Poczet sztandarowy będzie teraz z dumą prezentował ten symbol nie tylko podczas uroczystości szkolnych.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
ja
ja 15.10.2021, 17:24
A po co ten spasiony klecha???
xs
xs 15.10.2021, 10:41
podobno szkoły są świeckie w tym kraju.. ale to tylko w teorii...
ricardo
ricardo 14.10.2021, 21:32
Bez czarnych nic nie potraficie zrobić co za dziadowski kraj.