Wydanie nr 294/2021, Czwartek 21.10.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Klementyna, Elżbieta, Hilary, Bernard, Dobromił, Pelagia, Celina, Urszula, Nunilona, Samuel, Wszebora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Nowego Stawu zachęca do składania wniosków na darmowy sprzęt komputerowy w ramach konkursu Cyfrowa Gmina.

  • Wydanie nr 294/2021
  • 14 pażdziernika 2021, 09:19
  • UM Nowy Staw
  • Wiadomości
Gmina Nowego Stawu zachęca do składania wniosków na darmowy sprzęt komputerowy w ramach konkursu Cyfrowa Gmina. fot. zdjęcie poglądowe
Burmistrz Nowego Stawu, Jerzy Szałach informuje o ogłoszonym konkursie grantowym pod nazwą Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym „Granty PPGR”. Celem programu jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego umożliwiającego naukę zdalną. Z programu będą mogły skorzystać dzieci i młodzież szkolna od 6 roku życia do ostatniej klasy szkoły średniej. Do złożenia wniosku upoważniona jest gmina. Zostanie on złożony na podstawie zebranych oświadczeń.

 

W związku z ogłoszonym konkursem. należy wypełnić i dostarczyć oświadczenia (do pobrania w załączniku) do sekretariatu Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie, w godzinach pracy urzędu w nieprzekraczalnym terminie do 25 października 2021 r.

 

 

 

Aby móc otrzymać sprzęt, należy spełnić następujące warunki:

1. Dziecko zamieszkuje miejscowość, w której funkcjonowało zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej,

2. Dziecko jest członkiem rodziny ( krewnym w linii prostej tj. dzieckiem, wnukiem, prawnukiem osoby, która pracowała w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwała w miejscowości objętej PPGR

3. Dziecko nie otrzymało na własność lub w drodze użyczenia w ostatnim roku (2020 i 2021) komputera stacjonarnego lub przenośnego ( laptopa) zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

 

W przypadku posiadania dokumentów potwierdzających fakt zatrudnienia w PPGR do oświadczenia należy dołączyć ich kopię.

 

Ważne! Na terenie Gminy Nowy Staw PPGR funkcjonowały w następujących miejscowościach: Lipinka, Martąg, Myszewo, Tralewo, Stawiec, Świerki.

 

Złożenie oświadczenia nie jest jednoznaczne z przyznaniem sprzętu komputerowego. Przyznanie sprzętu komputerowego nastąpi w przypadku otrzymania grantu przez Gminę Nowy Staw.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Załączone pliki do pobrania (3)

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.