Wydanie nr 294/2021, Czwartek 21.10.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Klementyna, Elżbieta, Hilary, Bernard, Dobromił, Pelagia, Celina, Urszula, Nunilona, Samuel, Wszebora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Projekt EDWARD – policyjne działania na Pomorzu.

  • Wydanie nr 294/2021
  • 20 września 2021, 14:58
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Projekt EDWARD – policyjne działania na Pomorzu. fot. zdjęcie poglądowe
21 września to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Policjanci z krajów europejskich przeprowadzą działania w ramach projektu EDWARD (z ang. European Day Without Road Death). W akcji wezmą również udział policjanci z Pomorza.

 

Projekt EDWARD zapoczątkowany został w 2016 r. Jego ideą jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania odbywają się pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL. W działaniach uczestniczyć będą także policjanci z Pomorza.

 

 

W tym dniu na drogach całego województwa funkcjonariusze z Wydziałów Ruchu Drogowego prowadzić będą kontrole drogowe, podczas których sprawdzą stan trzeźwości kierujących, a także wyposażenie pojazdów i ich stan techniczny. Policjanci zdecydowanie będą reagowali na przypadki przekraczania prędkości.

 

Podczas prowadzonych kontroli mundurowi przestrzegą kierujących przed brawurą za kierownicą. Policjanci przypominają, że największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób, dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych użytkowników dróg, np. poprzez przekraczanie limitów prędkości, jazdę pod wpływem alkoholu/narkotyków, niezapięte pasy bezpieczeństwa czy korzystanie w czasie jazdy z telefonu komórkowego.

 

Jednak nie tylko kierowcy stwarzają niebezpieczne sytuacje. Wielu rowerzystów czy pieszych również ignoruje zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i przyczynia się do powstawania kolizji czy wypadków.

 

 

 

 

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę podczas poruszania się po drogach, a na pewno znacznie wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. Niech każdy szczęśliwie dojedzie do wytyczonego celu!

 

 

 

 

Informację przekazała: podkom. Katarzyna Marczyk, Wydział Prewencji KPP w Malborku


 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.