Wydanie nr 155/2023, Niedziela 4.06.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Dacjan, Karol, Braturad, Niepełka, Karp, Franciszek, Saturnina, Gostmił, Aleksander, Skarbisław
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Śnięte ryby w kanale Juranda – informuje mieszkaniec.

Malbork. Śnięte ryby w kanale Juranda – informuje mieszkaniec. fot. widz TvMalbork.pl
Z relacji jednego z mieszkańców wynika, że w kanale Juranda za przychodnią zdrowia przy ulicy Konopnickiej w Malborku pływają śnięte ryby.

 

O zaistniałej sytuacji poinformował naszą redakcję jeden z mieszkańców Malborka, który podczas poniedziałkowego spaceru zauważył bardzo dużą liczbę śniętych ryb w kanale Juranda za przychodnią przy ul. Konopnickiej.

- „Czy wiadomo coś na temat śniętych ryb, których jest pełno w kanale Juranda za przychodnią na Konopnickiej? Między przychodnią a lodowiskiem. Co prawda zdjęcia nie odzwierciedlają tego ile ich tam jest, bo woda cała porośnięta jest rzęsą” – informuje mieszkaniec.

 

 

 

 

Czy wiadomo, co przyczyniło się do śmierci ryb? Czy zostaną podjęte jakiekolwiek kroki w tej sprawie? Czy ktoś już ten fakt zgłaszał? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Malborku.

 

W odpowiedzi Wojciech Szczerbiński, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Malborku poinformował, że do tej pory nie otrzymał żadnego zawiadomienia w tej sprawie.

- „Z uzyskanych z naszej inicjatywy informacji oraz wyników kontroli w terenie należny uznać, że przyczyną śnięcia ryb był brak przepływu oraz wystarczającej ilości wody w omawianym kanale. Wszystkie czynności związane z właściwym i bezpiecznym utrzymaniem kanału w zakresie dalszego postępowania z martwymi rybami leżą po stronie zarządcy ww. terenu” – wyjaśnił Wojciech Szczerbiński.

 

 

 

Zdjęcia: widz TvMalbork.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Maryska
Maryska 27.08.2021, 07:05
Czy woda była badana? Może tam być trucizna, dziwne że tylko w jednym miejscu ryby zdychały? Kto pobiera próbki, kto za to odpowiada, komu zgłaszać?