Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

JEŚLI GRY NA AUTOMATACH TO TYLKO W LEGALNYCH SALONACH GIER!

  • Wydanie nr 264/2021
  • 3 sierpnia 2021, 08:14
  • Wioleta Działdowska Specjalista Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
  • Wiadomości
  • 2 komentarze
• Organizatorem legalnych gier w salonach gier na automatach może być wyłącznie Totalizator Sportowy S. A. • Kary grożą nie tylko dzierżawcy automatu lecz także właścicielowi i dzierżawcy nielegalnego salonu.

Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa, w związku z licznymi nieprawidłowościami na rynku gier hazardowych, przypomina: legalne gry na automatach mogą być organizowane wyłącznie w koncesjonowanych kasynach gry oraz w salonach gier na automatach, w których organizatorem jest Totalizator Sportowy S. A., tj. podmiot wykonujący w tym zakresie monopol państwa.

 

Jeśli jesteś właścicielem lub posiadaczem lokalu pamiętaj, że jedynym podmiotem uprawnionym do organizowania gier na automatach poza kasynem gry jest Totalizator Sportowy S.A. Gdy udostępnisz lokal innym podmiotom celem wstawienia automatów do gier hazardowym, podlegać będziesz karze pieniężnej oraz odpowiedzialności karnej.

 

Za organizację gier na automatach innych niż udostępniane przez Totalizator Sportowy SA, nakładana jest kara pieniężna w wysokości 100.000 zł od każdego urządzenia; kara ta nakładana jest zarówno na urządzającego nielegalne gry hazardowe, jak również na właściciela i posiadacza lokalu, w którym automaty takie zostaną ujawnione.

 

Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi również odpowiedzialność karna: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Udostępnianie lokalu do urządzania nielegalnych gier hazardowych traktowane może być jako pomocnictwo w popełnieniu przestępstwa a sprawca podlega karze jak organizator nielegalnych gier.

 

Zachowaj szczególną uwagę. Podmioty zamierzające wynająć lokal lub jego część w celu organizowania gier na automatach świadomie wprowadzają właścicieli, dzierżawców tych lokali w błąd. Oferują pozornie legalne gry na tzw. logicznych, zręcznościowych czy zabawowych automatach, a faktycznie organizują nielegalne gry hazardowe.

 

Jeżeli jesteś uczestnikiem nielegalnej gry hazardowej również podlegasz odpowiedzialności karnej wynikającej z kodeksu karnego skarbowego. Dotyczy to zarówno uczestniczenia w grach na nielegalnych automatach, jak i zawierania zakładów wzajemnych u bukmacherów nieposiadających zezwolenia na przyjmowanie zakładów na terenie RP.

 

W razie wątpliwości skontaktuj się z Krajową Administracją Skarbową. Zadzwoń na Krajowy Telefon Interwencyjny KAS 800 060 000. To bezpłatny, całodobowy numer, pod którym można anonimowo zgłaszać wszelkie nieprawidłowości m. in. dotyczące gier hazardowych. Możesz również wysłać maila na adres skrzynki e-mail powiadomKAS@mf.gov.pl. Wszelkich informacji w tym zakresie mogą również udzielić funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Gdyni, numer kontaktowy 534-780-830.

 

 

Wioleta Działdowska Specjalista Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ada
Ada 05.08.2021, 09:35
Podany numer telefonu gdzie można zgłosić nieprawidłowości , a wystarczy przejechać autem po mieście i 15 minut ze 20 takich punktów widać . Na codzień wiele funkcjonariuszy różnych służb przejeżdża , przechodzi obok i udaje , ze nie widzi -Smiech na sali . Każdy wie kto ma te maszyny , czy to grubasy z torebkami czy inwalida z wiszącą ręką . Taka tajemnica poliszynela .
Taka jest prawda.
Taka jest prawda. 03.08.2021, 17:47
Czym się różni hazard państwowy od prywatnego ? Tym, że Państwo szybciej puści cię w skarpetkach. Hazard to zło i żaden Morawiecki czy Jędraszewski swoimi kłamstwami nie uświęci głupoty nabijającej państwowemu monopoliście kabzy. Najlepiej trzymać się jak najdalej od tych łupieżców.