Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

KAS. Pomysłowość organizatorów nielegalnych gier hazardowych nie zna granic.

  • Wydanie nr 264/2021
  • 22 lipca 2021, 11:13
  • Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
KAS. Pomysłowość organizatorów nielegalnych gier hazardowych nie zna granic. fot. Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
Łącznie 441 nielegalnych automatów do gier hazardowych zarekwirowali w tym roku funkcjonariusze pomorskiej KAS. Mimo zaskakujących metod ukrycia nielegalnego procederu, kolejne automaty zostały wyeliminowane z rynku.

 

Funkcjonariusze pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej stale wykrywają nowe lokale, w których urządzane są gry hazardowe na automatach. Organizatorzy niekoncesjonowanych gier losowych szukają wciąż nowych sposobów na prowadzenie zakazanego procederu. Pomimo różnego rodzaju metod ukrycia lub zakamuflowania, tylko w I półroczu 2021 r. zabezpieczono na terenie województwa pomorskiego 441 nielegalnych urządzeń o szacunkowej wartości ponad 5 milionów zł.

 

 

 

 

Ujawniono m.in. nielegalne automaty ukryte na zapleczu sklepu spożywczego w Gniewie, urządzanie gier hazardowych za pomocą komputerów stacjonarnych funkcjonujących pod pozorem kafejki internetowej w Słupsku, nielegalne automaty znajdujące się w pawilonie, do którego dostęp był strzeżony przez elektroniczny zamek szyfrowy w Pruszczu Gdańskim oraz salon gier z automatami, wyposażony w automatyczną instalację rozpylającą gaz łzawiący w Chwaszczynie.

 

 

 

 

W każdym z tych przypadków organizatorom gier na automatach grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego ujawnionego urządzenia. Podkreślić należy, że za organizatora gier hazardowych można uznać każdego, kto czerpie z tego korzyści, zarówno właściciela automatu, jego dzierżawcę, jak i wynajmującego miejsce pod automat.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: st. rachm. Sebastian Pakalski, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Krzyżak
Krzyżak 23.07.2021, 15:29
W Malborku nadal full tych chlewikow...żeby nie zgłoszenia byście nic nie ogarneli ! Fachowcy...hahaha trochę własnej inicjatywy potem się chwalcie!