Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Policjanci rozmawiają z kolonistami o bezpiecznych wakacjach.

  • Wydanie nr 217/2021
  • 21 lipca 2021, 15:21
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Nowy Dwór Gdański. Policjanci rozmawiają z kolonistami o bezpiecznych wakacjach. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną, wspólnie z dzielnicowymi od początku wakacji spotyka się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą na półkoloniach, koloniach i obozach harcerskich organizowanych na terenie powiatu nowodworskiego. Podczas spotkań poruszane były tematy związane z bezpieczeństwem podczas wakacji, ale i również bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

Wakacje dla policjantów to nie tylko zwiększona ilość interwencji, ale również spotkania z mieszkańcami, turystami, dziećmi i młodzieżą. Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wspólnie z dzielnicowymi z Nowego Dworu Gdańskiego, Stegny, Sztutowa i Krynicy Morskiej od początku wakacji prowadzą wzmożone działania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 

 

Podczas spotkań funkcjonariusze omawiali bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Dzieciaki zapoznały się z oznaczeniami na kąpieliskach oraz z rodzajami flag wywieszanych przez ratowników. Przypomniano również, aby nie wchodzić do wody rozgrzanym ani od razu po posiłku. Policjanci zwrócili również uwagę na bezpieczne zachowywanie się na drodze. Jak bezpiecznie przejść na drugą stronę drogi, przypominano o obowiązku noszenia odblasków, a także o bezpiecznej
jeździe rowerami. Podczas spotkań dzieciaki aktywnie uczestniczyły w pogadance.

 

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci zachęcali wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK” promujący bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą”.

 

 

 

 

Wakacje to czas letnich urlopów, jednak od bezpieczeństwa urlopu wziąć nie można. Przed nami jeszcze ponad miesiąc letniego wypoczynku. Policjanci nieustannie apelują o rozwagę i ostrożność nad wodą oraz na drodze. Wspólnie sprawmy, aby wszyscy wrócili bezpiecznie z wakacyjnych podróży.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: sierż. szt. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.