Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw. Jest wyrok skazujący za zabójstwo dwóch kobiet.

Nowy Staw. Jest wyrok skazujący za zabójstwo dwóch kobiet. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło pod koniec lipca zeszłego roku w Nowym Stawie, gdzie w jednym z mieszkań znaleziono dwie kobiety z ranami kłutymi. O zaistniałym zdarzeniu zawiadomił sam sprawca krótko po tym, jak przyszedł do sklepu kupić alkohol. Na terenie sklepu go wypił, po czym powiedział sprzedawczyni, że zabił dwie osoby. Kobieta natychmiast powiadomiła o tym fakcie policję. Sąd skazał 52-latka na 25 lat pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny.

 

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 27 lipca 2020 r. w Nowym Stawie. Tego dnia, w godzinach wieczornych do jednego ze sklepów wszedł mężczyzna i poinformował obsługę, że zabił dwie osoby. Powiadomieni o tym fakcie funkcjonariusze w miejscu zamieszkania mężczyzny odkryli, że konkubina i siostra mężczyzny już nie żyły.

- „Bezpośrednią przyczyną śmierci siostry była tamponada serca spowodowana krwawieniem przeciętego mięśnia sercowego” - informuje Grażyna Wawryniuk, pełniąca funkcję rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - „Natomiast bezpośrednią przyczyną śmierci konkubiny był wstrząs krwotoczny będący następstwem krwotoku wewnętrznego do jamy opłucnej z uszkodzonego płuca lewego”.

 

 

 

 

W oparciu o zebrany materiał dowodowy prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie dwóch przestępstw zabójstwa w zamiarze bezpośrednim, w tym siostry poprzez uderzenie nożem w klatkę piersiową oraz konkubiny poprzez kilkukrotne uderzenie nożem w okolicę przedniej i tylnej klatki piersiowej.

- „Prokurator zarzucił mężczyźnie również użycie przemocy wobec funkcjonariusza Policji oraz Straży Miejskiej oraz ich znieważenia podczas i w związku pełnienia przez nich obowiązków służbowych” - informuje Grażyna Wawryniuk. - „Do czynów tych doszło 26 lipca 2020 roku. Funkcjonariusze zostali wówczas wezwani na interwencję w związku ze zgłoszoną przez siostrę mężczyzny awanturę domową”.

Na wniosek prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd. Akt oskarżenia w tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Malborku skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku w styczniu 2021 roku.

 

 

 

 

Wyrok w tej sprawie zapadł we wtorek, 29 czerwca br. Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał oskarżonego winnym zarzuconych mu przestępstw.

- „Za dwa przestępstwa zabójstwa, przy uznaniu, że stanowią ciąg przestępstw Sąd skazał oskarżonego na karę 25 lat pozbawienia wolności” - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - „Na karę roku pozbawienia wolności Sąd skazał oskarżonego za przestępstwa na szkodę funkcjonariuszy uznając, że stanową one jeden czyn. Karę 25 lat pozbawienia wolności orzekł jako karę łączną ustalając, że oskarżony będzie mógł ubiegać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie po 20 latach”.

Wyrok jest nieprawomocny.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Krzysztof
Krzysztof 06.07.2021, 13:40
O tv Malbork usunęło niewygodny komentarz więc zamieszcze ponownie artykuł skopiowany z innego portalu a wyrok stanowczo za niski pozdrawiam ( proszę szanowaną redakcję o nie usuwanie komentarza) Pozdrawiam
zdziwiony.
zdziwiony. 06.07.2021, 07:53
Co to za wyrok za zabójstwa 2 śmieszny wyrok chyba się pomylił ktoś a tak do żywocie .
zdziwiony
zdziwiony 05.07.2021, 16:07
pytam dla kogo jest dozywocie