Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wakacje z WOT – zamiast plaży, wybierz poligon wojskowy.

  • Wydanie nr 217/2021
  • 16 czerwca 2021, 09:05
  • 7 PBOT
  • Wiadomości
Wakacje z WOT – zamiast plaży, wybierz poligon wojskowy. fot. 7 PBOT
Zbliża się kolejna, trzecia już odsłona akcji Wojsk Obrony Terytorialnej „Wakacje z WOT”. Jest to oferta skierowana w szczególności do nauczycieli, pracowników naukowych, uczniów i studentów, którzy chcieliby wstąpić do 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej i zrealizować szesnastodniowe szkolenie podstawowe w trakcie wakacji.

 

Nabór ochotników do WOT trwa rzez cały rok, jednak nie każdy może sobie pozwolić na szesnastodniową przerwę od obowiązków szkolnych czy w pracy. Dlatego już po raz trzeci można zrealizować swoje plany w wakacje. To ostatni moment, aby osoby zainteresowane odbyciem szkolenia podstawowego podczas tego lata złożyły stosowne dokumenty.

 

 

 

 

Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej jest skierowana do osób, które nie chcą od razu wiązać się zawodowo z armią. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy dalej wykonywać pracę w cywilu, studiować, uczyć się, a jednocześnie służyć ojczyźnie. W ten sposób poznajemy na czym polega żołnierskie rzemiosło, uczymy się jak w razie potrzeby skutecznie bronić swoją rodzinę, bliskich, jak skutecznie stanąć w obronie ojczyzny. Biorąc udział w różnorakich działaniach swojej brygady możemy pomagać osobom w rejonie zamieszkania. Cała paleta szkoleń, która jest do naszej dyspozycji pozwala nabyć nowe umiejętności lub podwyższyć kwalifikacje. Ponadto, poznajemy wielu ciekawych ludzi z różnych środowisk, którzy mają podobne do naszych zainteresowania czy pomysł na życie.

 

 

 

 

Warto zastanowić się czy zamiast w góry lub nad morze, nie wybrać się w tym roku na poligon wojskowy. Każda osoba, która jest zainteresowana służbą w 7 Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej może zgłosić się do rekruterów pod nr tel. 608 675 465 lub tel. 509 689 291 albo do swojej Wojskowej Komendy Uzupełnień.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: por. Tomasz Klucznik, Oficer Prasowy 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio

7 PBOT
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.