Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar zabytkowego spichlerza w Lubieszewie – raport nowodworskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 217/2021
  • 29 marca 2021, 13:07
  • KP PSP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Pożar zabytkowego spichlerza w Lubieszewie – raport nowodworskich służb mundurowych. fot. KP PSP Nowy Dwór Gdański
Z informacji Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 14 razy.

 

Strażacy podejmowali działania związane z pomocą innym służbom i transportu maseczek ochronnych. Kilka interwencji dotyczyło dowozu starszych osób do punktów szczepień. Ratownicy wyjeżdżali do 5 pożarów – kotłowni, traw i drzewa, a także dogasali pogorzelisko. Jeden alarm okazał się fałszywy.

 

 

 

 

Pożar zabytkowego spichlerza w Lubieszewie.

We wtorek, 23 marca br. w miejscowości Lubieszewo około godziny 22.46 doszło do pożaru spichlerza. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu czterech prądów wody w natarciu ze stanowisk ukrytych, co pozwoliło na lokalizację i ugaszenie pożaru. Jednocześnie ratownicy podali trzy prądy wody w obronie na drewniany dom wraz z oborą w odległości 20 m od stodoły. Podczas gaszenia pożaru schładzano butle z tlenem i acetylenem oraz monitorowano ich temperaturę przy pomocy kamery termowizyjnej i pirometru. Podczas schładzania dokonano test zwilżania. Po próbie stwierdzono, że butla nie paruje i na całej swojej powierzchni pozostaje zimna. Gdy butle osiągnęły około 8 stopni, strażacy podeszli bliżej i stwierdzili, że obie butle nie stanowią zagrożenia. Obie nie miały zaworów. Przy użyciu koparki i pił ratowniczych, popalone elementy konstrukcyjne rozłożono i przelewano wodą. Na koniec ratownicy sprawdzili pogorzelisko kamerą termowizyjną. W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG Nowy Dwór Gdański i 8 zastępów OSP.

 

 

 

 

Informację przekazał: mł. kpt. Jakub Czaplicki, KP PSP Nowy Dwór Gdański

Zdjęcia: KP PSP Nowy Dwór Gdański

KP PSP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.