Wydanie nr 171/2021, Niedziela 20.06.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Bożena, Bogna, Rafał, Edburga, Gemma, Florentyna, Franciszek, Hektor
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zamiast Malborskich Walentynek 2021 tym razem o odśnieżaniu.

Zamiast Malborskich Walentynek 2021 tym razem o odśnieżaniu. fot. citymalbork.blogspot.com
To miał być miły tekst o Walentynkach 2021. Ale po rozmowie którą odbyłam ze znajomą muszę napisać o czymś innym i zaapelować do władz Naszego Miasta. Jedna z sąsiadek mojej mamy opiekuje się niepełnosprawną córką, która jeździ wózkiem inwalidzkim. Takim zwykłym, bez napędu, który trzeba pchać. Wspaniała, pełna miłości i poświęcenia kobieta.
Niestety, przez ostatnie opady śniegu w Malborku jej pociecha została uwięziona w domu. Jak mówi, pokonanie nieodśnieżonych chodników naszym mieście to teraz prawdziwy horror. Tak jest od początku opadów, ale ostatnie dwa dni (sobota i niedziela) pokazały, że służby miejskie mają swoje obowiązki gdzieś. 
Jedyny chodnik w Malborku na które wjechał w sobotę pług, to ten obok drogi krajowej 22, ale akurat za to odpowiada Firma GDDKiA z Gdańska.
 
Za to chodniki należące do miasta w sobotę przez cały dzień nie zostały nawet trochę odśnieżone. 
 

 

Panie Marku, Panie Burmistrzu widziałam kiedyś, jak pozując do zdjęć brał Pan udział w akcji i jechał wózkiem poznając bariery elektronicznie w naszym mieście. To było piękne i  wzruszające. Szkoda jednak że tym razem, w ostatnią sobotę tuż przed Walentynkami nie usiadł Pan na takim wózku i nie przejechał się chodnikami których odśnieżanie należy do obowiązków służb miejskich którymi Pan zarządza.
 
A problem dotyczy nie tylko osób niepełnosprawnych na wózkach. Po zaśnieżonych chodnikach nie są w stanie poruszać się starsi mieszkańcy Malborka podążający do sklepu po sprawunki czy na niedzielną mszę.
 
Panie Burmistrzu, ma Pan dwóch zastępców. Ma Pan Prezesa ZGKiM - firmy której miasto zleca utrzymanie porządku. Od niedawna Prezes ma zastępcę. Kadry zarządzającej zatem nie brakuje. Przypomnę Panu, że to My podatnicy składamy się na Wasze pensje, ale w zamian oczekujemy byście dla nas pracowali.
 
Z uznaniem obserwuję jak pozuje Pan w przerębli razem z morsami, uczestniczy w różnych akcjach, jak zbiera środki do puszki WOŚP - to musi być ekscytujące i zapewne bardzo Pana zajmuje. Ale dla mieszkańców ważne są i przyziemne sprawy: naprawa ulicy, dymiące kominy, walające się wszędzie śmieci czy wreszcie odśnieżanie chodników i ulic.
 
Z szacunkiem
Kasia
 

 

 
Kasia - citymalbork.blogspot.com
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hyde park


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Malborczyk
Malborczyk 19.02.2021, 20:54
Śnieg dalej zalega, Straży Miejskiej, która ma m.in upominać właścicieli posesji o obowiązkach utrzymania chodnika - nie widać (może już zlikwidowali), a traktorek dalej jeździ na kilometrówkę z wysoko uniesionym lemieszem,.(zdjęcia nasze miasto)
city
city 16.02.2021, 21:00
ZGKiM powinien zostać zlikwidowany wraz ze swoim prezesem. Kartonowe miasto z ceglanym zamkiem, a te durnie pchli targ będą w slumsach rewitalizować
Gość
Gość 17.02.2021, 09:47 (odpowiedź do city)
Jesteśmy za... przetargi są ogłaszane, o których nikt nie wie, więc nikt się nie zgłasza tylko ZGKiM. Robią robotę za X razy więcej niż zrobiła by to prywatna firma jeśli by wiedziała o przetargu. - zresztą opóźniany przelew z byle powodu zniechęca prywatne firmy. - znam to osobiście (mówię o zieleni w mieście)
JA
JA 16.02.2021, 20:59
takie właśnie jest "zarządzanie" miastem pod "wodzą" charzewskiego i wilka
Ja
Ja 16.02.2021, 18:15
A co w sprawie odśnieżania zrobiła straz miejska pod wodzą komendanta. Całe kaldowo, Piaski, Kraszewskiego, Nowowiejskiego, Westerplatte nic nie zrobione. DOMKI W SZCZEGOLNOSCI.
telewidz
telewidz 16.02.2021, 11:44
Jest zima.