Wydanie nr 23/2021, Sobota 23.01.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Policjanci apelują - nie bądź obojętny na cudzą krzywdę.

  • Wydanie nr 23/2021
  • 13 stycznia 2021, 10:24
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Nowy Dwór Gdański. Policjanci apelują - nie bądź obojętny na cudzą krzywdę. fot. zdjęcie poglądowe
Jak co roku, gdy następuje ochłodzenie, a temperatury spadają blisko zera lub poniżej, policja apeluje o to, aby nie być obojętnym na cudzą krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, ale także osoby starsze i osoby będące pod wpływem alkoholu.

 

Okres zimowy to czas, gdy policjanci, a także funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz pracownicy pomocy społecznej podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki, piwnice i strychy starych kamienic. Niska temperatura powietrza w okresie jesienno-zimowym to cichy zabójca. Długie przebywanie w niskiej temperaturze doprowadza do wychłodzenia organizmu, a w konsekwencji do śmierci.

 

 

 

 

Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 986 (Straż Miejska), by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

 

 

 

 

Policja przypomina, że informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu należy wybrać kategorię zgłoszenia o nazwie „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”.

 

 

 

 

Informację przekazała: mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.