Wydanie nr 16/2021, Sobota 16.01.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Marceli, Waldemar, Waleriusz, Treweriusz, Włodzimierz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Krajanka tytoniowa wartości ponad 1 mln zł ujawniona w nielegalnej fabryce papierosów.

  • Wydanie nr 16/2021
  • 1 grudnia 2020, 10:27
  • WMOSG
  • Na sygnale
Straż Graniczna rozbiła białorusko - ukraińską zorganizowaną grupę przestępczą i zlikwidowała nielegalną fabrykę papierosów. Funkcjonariusze z Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie ujawnili, a następnie rozbili międzynarodową grupę przestępczą, zajmującą się produkcją i obrotem nielegalnych papierosów. 6 Białorusinów i Ukrainiec najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

 

Nielegalny proceder miał miejsce na terenie województwa łódzkiego i polegał na produkcji  wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Ponadto niektóre papierosy znanej marki, posiadały podrobione oznaczenia towarowe.

 

 

 

 

23 listopada br. funkcjonariusze z Warmińsko - Mazurskiego Oddziału SG zatrzymali do kontroli pojazd marki Peugeot Boxer. Kierowcą był 27-letni obywatel Ukrainy, a pasażerem 49-letni Białorusin. W samochodzie ujawniono 860 tys. sztuk nielegalnych papierosów o wartości ponad 600 tys. zł. Chwilę później przeszukano wynajmowaną przez cudzoziemców halę w powiecie zgierskim. Funkcjonariusze z WMOSG na „gorącym uczynku” zatrzymali 5 obywateli Białorusi w wieku od 29 do 39 lat. Wszyscy mężczyźni pracowali przy produkcji nielegalnych papierosów. Na miejscu funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili kompletną linię technologiczną do produkcji wyrobów akcyzowych oraz ponad 1 800 kg krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości prawie 1,3 mln zł. Ponadto znaleziono półprodukty do wytwarzania papierosów, m. in. gilzy papierosowe, rolki papierowe, kartki z nadrukami nazw wyrobów tytoniowych znanej marki.

 

 

 

 

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono środki finansowe: ponad 5 500 zł, 5 620 euro oraz 300 dolarów. W ramach prowadzonego śledztwa, zatrzymane osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych, za co grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Wobec zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztowań na okres od 1 do 3 miesięcy. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zgierzu.

 

 

 

 

Informację, zdjęcia i wideo przekazała: kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, Rzecznik Prasowy WMOSG

WMOSG
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.