Wydanie nr 24/2021, Niedziela 24.01.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Chwalibog, Franciszek, Milena, Wera, Ksenia, Rafał, Tymoteusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Pobił dwóch mężczyzn i zniszczył ich mienie.

  • Wydanie nr 24/2021
  • 24 listopada 2020, 09:35
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Tczew. Pobił dwóch mężczyzn i zniszczył ich mienie. fot. KPP Tczew
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 37-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, którego podejrzewali o pobicie dwóch mężczyzn, a także zniszczenia okularów i uszkodzenie samochodu. Według ustaleń mundurowych, sprawca w przeciągu kilku minut zaatakował i pobił dwóch mężczyzn, uszkadzając jednemu z nich okulary. Dodatkowo zatrzymany przez stróżów prawa mężczyzna kopiąc w samochód uszkodził karoserię. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego 37-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzeń ciała oraz uszkodzeń mienia o charakterze chuligańskim. Za te przestępstwa grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu.

 

W piątek, 20 listopada br. po godzinie 9 do policjantów z Komisariatu Policji w Pelplinie zgłosił się mężczyzna, który chwilę wcześniej miał zostać pobity przez nieznanego mu sprawcę. Mundurowi ustalili, że sprawca w chwili zdarzenia otworzył drzwi od samochodu, w którym siedział zgłaszający, a następnie zaczął go bić pięściami. Stróże prawa od razu ustalili rysopis sprawcy i zaczęli go poszukiwać. Po kilku minutach funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie o uszkodzeniu samochodu. Stróże prawa podczas rozmowy z pokrzywdzonym mężczyzną ustalili, że sprawca podbiegł do jego Mercedesa, zaczął szarpać za klamki oraz kopał w karoserię, a następnie uciekł. Śledczy ustalili, że w wyniku tego przestępstwa powstały straty na kwotę 6 tys. złotych.

 

 

 

 

Funkcjonariusze zajmujący się tymi zdarzeniami ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma ten sam sprawca, którego podczas poszukiwań zauważyli i zatrzymali na jednej z ulic Pelplina. Zatrzymany 37-latek trafił do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny wykazało ponad 0,5 promila. Według dalszych ustaleń mundurowych wynikało, że zatrzymany mężczyzna ma jeszcze związek z dwoma kolejnymi przestępstwami. Według ustaleń śledczych sprawca podszedł do mężczyzny, którego najpierw pobił, a następnie uszkodził mu okulary korekcyjne, powodując straty w wysokości tys. złotych.

 

 

 

 

W sobotę, 21 listopada br. policjanci doprowadzili mężczyznę do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące dwóch uszkodzeń ciała oraz dwóch uszkodzeń mienia o charakterze chuligańskim. Śledczy wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 37-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.