Wydanie nr 24/2021, Niedziela 24.01.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Chwalibog, Franciszek, Milena, Wera, Ksenia, Rafał, Tymoteusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pomorscy terytorialsi podpisali porozumienie o współpracy z policją.

  • Wydanie nr 24/2021
  • 23 listopada 2020, 10:50
  • 7 PBOT
  • Wiadomości
Pomorscy terytorialsi podpisali porozumienie o współpracy z policją. fot. KWP Gdańsk
W piątek Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku oraz dowódca 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio podpisali porozumienie o współpracy obejmującej m. in. zagadnienia z zakresu zarządzania kryzysowego, ratowania życia ludzkiego i poszukiwania osób zaginionych.

 

W piątek, 20 listopada br.  Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku, nadinsp. Andrzej Łapiński oraz dowódca 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio, kmdr Tomasz Laskowski podpisali porozumienie o współpracy. Jest ono deklaracją podejmowania wspólnych działań, m.in. w przypadku wystąpienia zdarzeń kryzysowych, ratowania życia ludzkiego, poszukiwania osób zaginionych oraz szkolenia w tym zakresie. Podstawą do zawierania tego typu umów pomiędzy brygadami OT a wojewódzkimi komendami policji jest porozumienie podpisane 5 lutego 2020 br. przez Dowódcę Wojsk Obrony Terytorialnej, gen. dyw. Wiesława Kukułę i Komendanta Głównego Policji, gen. insp. Jarosława Szymczyka. Głównymi założeniami porozumienia zawartego w Komedzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ma być współpraca obejmująca zagadnienia z zakresu zarządzania kryzysowego, ratowania życia ludzkiego i poszukiwania osób zaginionych.

 

 

 

 

Podczas wspólnych szkoleń poruszane będą tematy sposobu przekazywaniu informacji niezbędnych do realizacji postanowień porozumienia, korzystaniu z bazy szkoleniowej, materiałów szkoleniowych oraz świadczeniu usług dydaktycznych, współpracy kadry instruktorskiej, dydaktycznej, a także pomocy innych specjalistów. Strony będą sobie udzielać wsparcia logistycznego w zależności od potrzeb, polegającego w szczególności na umożliwieniu korzystania - zgodnie z  zawartymi umowami - z zakwaterowania i strzelnic, sprzętu o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym oraz środków transportu.

 

 

 

 

W ramach operacji „Odporna Wiosna” żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami policji, które miały na celu ograniczenie rozprzestrzenia się wirusa SARS-CoV-2. Terytorialsi wspierali policjantów, którzy w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzali, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach. Podpisany dokument przekłada się dziś na praktyczne działania i usprawnia podejmowanie wspólnych akcji wojska i policji na szczeblu lokalnym.

 

 

 

 

Informację przekazał: Maciej Szalbierz, 7 PBOT

Zdjęcia: KWP Gdańsk

 

7 PBOT
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.