Wydanie nr 133/2021, Czwartek 13.05.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Robert, Gerard, Serwacy, Aaron, Magdalena, Andrzej, Natalis, Gloria, Ciechosław, Gerarda, Dobiesława, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Komendant Policji insp. Michał Zapolski odchodzi na emeryturę.

  • Wydanie nr 133/2021
  • 20 listopada 2020, 12:37
  • pomorska.policja.gov.pl/KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 4 komentarze
Malbork. Komendant Policji insp. Michał Zapolski odchodzi na emeryturę. fot. pomorska.policja.gov.pl
W piątek Komendant Wojewódzki Policji, nadinsp. Andrzej Łapiński odwołał ze stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Malborku, insp. Michała Zapolskiego i powołał na jego miejsce podinsp. Dariusza Zelera.

 

W piątek, 20 listopada br. Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku, nadinsp. Andrzej Łapiński wręczył rozkazy personalne na stanowiska kierownicze w garnizonie pomorskim. Z uwagi na szczególne warunki obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa, także w Komendzie Wojewódzkiej obowiązują restrykcje związane z bezpośrednimi kontaktami służbowymi ograniczanymi do minimum. Dlatego też rozkaz powołania na stanowisko kierownicze w garnizonie pomorskim wręczony został w małym gronie. Uroczyste spotkanie rozpoczęło się od meldunku złożonego nadinsp. Andrzejowi Łapińskiemu przez Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Gdańsku.


 


 

Po odczytaniu decyzji personalnych Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wręczył rozkazy o odwołaniu ze stanowiska kierownika jednostki, insp. Michała Zapolskiego – Komendanta Powiatowego Policji w Malborku i powierzeniu obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Malborku podinsp. Dariuszowi Zelerowi, dotychczasowemu Zastępcy Naczelnika Wydziału Kontroli KWP w Gdańsku oraz powierzeniu obowiązków na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Kontroli – podinsp. Joannie Orłowskiej, dotychczasowemu ekspertowi w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku.


 

 

 

Powitanie oraz zapoznanie nowego komendanta podinsp. Dariusza Zelera z jednostką odbyło się także w piątek, 20 listopada br. o godzinie 14 w auli Komendy Powiatowej Policji w Malborku. Meldunek złożył Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Malborku, kom. Tomasz Żuchowski. Następnie zostały odczytane rozkazy personalne o odwołaniu oraz powierzeniu obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Malborku.

Podinspektor Dariusz Zeler służy w Policji od 1991 roku, jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Przez ostatnie lata służbę pełnił jako ekspert Wydziału Ruchu Drogowego, następnie ekspert Wydziału Kontroli. Od 1 kwietnia 2016 roku pełnił obowiązki na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.


 


 

Informacja i zdjęcia: pomorska.policja.gov.pl oraz podkom. Katarzyna Marczyk, Wydział Prewencji KPP Malbork

 

pomorska.policja.gov.pl/KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Harnaś
Harnaś 24.11.2020, 14:32
Wielka szkoda, że Malbork traci wartościowego człowieka, ,który gdzieś tam w Gdańsku, nie pasuje do gierek PIS. Wielki szacunek Panie Michale.
ed
ed 23.11.2020, 19:57
Dlaczego milicjańci to grubasy no a wyjątkiem ZOMO
Bolek
Bolek 22.11.2020, 14:03
Porządny gość. Prawdziwa glina. Dużo zdrowia Panie Komendancie.
ol
ol 20.11.2020, 13:41
w końcu?