Wydanie nr 337/2020, Środa 2.12.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Bibiana, Bibianna, Aurelia, Wiktoryn, Zbylut, Ludwina, Balbina, Sulisław, Paulina, Sylweriusz, Budzisława, Budzisław
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Pobił żonę i znieważył policjantów.

  • Wydanie nr 337/2020
  • 20 listopada 2020, 10:18
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Tczew. Pobił żonę i znieważył policjantów. fot. KPP Tczew
Tczewscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 35-latka, który podczas interwencji domowej wymuszał czynności służbowe, znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Mundurowi ustalili, że sprawca w trakcie awantury domowej pobił żonę. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Śledczy po wytrzeźwieniu 35-latka przedstawili mu zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego.

 

W poniedziałek, 16 listopada br. o godzinie 21 tczewscy policji otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie gminy doszło do awantury domowej. Mundurowi, którzy zostali wysłani na miejsce zdarzenia ustalili, że sprawca podczas awantury domowej pobił żonę. Podczas interwencji nietrzeźwy 35-latek był agresywny wobec policjantów. Sprawca nie stosował się do pleceń funkcjonariuszy, wyzywał policjantów i naruszył ich nietykalność cielesną. Mundurowi byli zmuszeni użyć wobec mężczyzny chwytów obezwładniających i kajdanek. Mieszkaniec powiatu tczewskiego, pomimo założonych kajdanek, nadal był agresywny i wyzywał stróżów prawa. W związku z tym zachowaniem mężczyzny, mundurowi doprowadzili go do miejscowej komendy. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie zatrzymanego 35-latka. Pijany i agresywny mieszkaniec powiatu tczewskiego noc spędził w policyjnej celi. W związku z tym zgłoszeniem policjanci sporządzili Niebieską Kartę.

 

 

 

 

Po wytrzeźwieniu zatrzymanego 35-latka śledczy przedstawili mu zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną, wymuszania czynności służbowych policjantów, naruszenia nietykalności oraz znieważenia funkcjonariuszy. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec 35-latka dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego na okres sześciu miesięcy.

 

 

 

 

Policjanci przypominają, że przemoc wobec osób najbliższych nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec innych osób.


 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.