Wydanie nr 337/2020, Środa 2.12.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Bibiana, Bibianna, Aurelia, Wiktoryn, Zbylut, Ludwina, Balbina, Sulisław, Paulina, Sylweriusz, Budzisława, Budzisław
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw. Powstanie nowa przestrzeń rekreacyjno-rowerowa.

Nowy Staw. Powstanie nowa przestrzeń rekreacyjno-rowerowa. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Skwer przy Urzędzie Miejskim w Nowym Stawie nabierze nowego wyglądu. Magistrat pozyskał unijną dotację na stworzenie infrastruktury rekreacyjno-rowerowej, która będzie służyła mieszkańcom oraz gościom Nowego Stawu.

 

W ramach przedsięwzięcia alejki na terenie zielonym przy Urzędzie Miejskim zostaną utwardzone kostką, pojawi się dziewięć ławek, sześć drewnianych koszy na śmieci, a także parking rowerowy i stacja samodzielnej naprawy jednośladów z ławką.

- „Celem projektu jest stworzenie estetycznego miejsca rekreacji dla mieszkańców oraz turystów, którzy coraz częściej odwiedzają nas na rowerach - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Od kilku lat stawiamy na rozwój turystyki rowerowej i jest to kolejny krok w tym kierunku. Oprócz nowej małej architektury rozplantujemy i uporządkujemy skwer, by stał się ładnym i przyjaznym miejscem odpoczynku oraz spotkań. To będzie niekomercyjna i ogólnodostępna infrastruktura rekreacyjna.

 

 

 

 

Szacuje się, że realizacja projektu pn. „Zagospodarowanie skweru w Nowym Stawie na cele rekreacyjne z elementami infrastruktury rowerowej” będzie kosztowała blisko 60 tys. zł. Urząd Miejski pozyskał na to zadanie 36 776 zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 z działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. Dotacja została przyznana w ramach konkursu ogłoszonego przez Żuławską Lokalną Grupę Działania z siedzibą w Nowym Dworze Gdańskim.

- „Warto zaznaczyć, że skwer będzie w pełni dostosowany do poruszania się po nim przez osoby korzystające z wózków inwalidzkich. Gmina Nowy Staw posiada już zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych - mówi Anna Uzdowska, p.o. kierownik Referatu Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Nowym Stawie. - Czekamy obecnie na informację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego o terminie podpisania umowy na realizację inwestycji. Zakładamy, że nowa przestrzeń rekreacyjna powstanie do listopada 2021 roku.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Nowy Staw


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.