Wydanie nr 298/2020, Sobota 24.10.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Filip, Salomon, Marcin, Pamfilia, Boleczest, Marek, Antoni, Walentyna, Rafał
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Płacił za zakupy skradzioną kartą. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

  • Wydanie nr 298/2020
  • 15 pażdziernika 2020, 10:22
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Płacił za zakupy skradzioną kartą. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia. fot. KPP Tczew
Policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa dotyczące kradzieży z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą mundurowi ustalili, że sprawca znalazł portfel z dokumentami oraz kartą płatniczą, a następnie płacił nią zbliżeniowo za zakupy. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie łącznie 5 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem oraz przywłaszczenia dokumentów. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

4 września br. tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu zgubionego portfela, w którym znajdowały się dokumenty oraz karta płatnicza. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca odnalazł zgubiony przedmiot, a następnie korzystając ze znajdującej się tam karty płatniczej, 5 razy zapłacił zbliżeniowo za zakupy. Mundurowi ustalili, że w wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę prawie 230 złotych.

 

 

 

 

Kryminalni zajmujący się tą sprawą ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 32-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Stróże prawa w niedzielę, 11 października br. na ulicy Wojska Polskiego w Tczewie zauważyli podejrzewanego mężczyznę, którego doprowadzili do miejscowej komendy. Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły przedstawić mężczyźnie łącznie 5 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem oraz przywłaszczenia dokumentów. Podczas przesłuchania zatrzymany 32-latek przyznał się do popełnienia tych przestępstw i dobrowolnie poddał się karze. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew

 

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.