Wydanie nr 155/2023, Niedziela 4.06.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Dacjan, Karol, Braturad, Niepełka, Karp, Franciszek, Saturnina, Gostmił, Aleksander, Skarbisław
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Burmistrz Krynicy Morskiej Krzysztof Swat z prokuratorskimi zarzutami.

Burmistrz Krynicy Morskiej Krzysztof Swat z prokuratorskimi zarzutami. fot. arch. TvRegionalna24.pl - TvMalbork.pl - Zulawyimierzeja24.pl
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zarzuca burmistrzowi Krynicy Morskiej przekroczenie uprawnień w trakcie realizacji inwestycji pn. „Budowa Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ulicy Rybackiej w Krynicy Morskiej”. Krzysztof Swat nie przyznaje się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

 

Inwestycja obejmująca swoim zasięgiem prawie 22 tys. m² jest największym tego typu obiektem na Mierzei Wiślanej. Prace związane z budową Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Krynicy Morskiej rozpoczęto jesienią 2017 r., a uroczystego otwarcia dokonano w październiku 2018 r. Centrum zlokalizowane jest w części nadzalewowej morskiego kurortu, pomiędzy ulicami Rybacką, Chabrową i Uroczą. Do dyspozycji zarówno mieszkańców gminy, jak i turystów odwiedzających Krynicę Morską w sezonie letnim są m.in. wielofunkcyjne boisko o powierzchni prawie 100 m², tor rowerowy o powierzchni 180 m², dwa korty tenisowe, boisko do gry w boule, plenerowa siłownia, a także plac zabaw dla dzieci o powierzchni ponad 500 m². Inwestycją objęte zostało również ukształtowanie powierzchni terenu, jego ogrodzenie oraz oświetlenie z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii. Poza tym na terenie Centrum znajdują się pomieszczenia magazynowe, handlowe oraz sanitariaty. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 3,6 mln zł.

 

 

 

 

Prokuratura postawiła Burmistrzowi 5 zarzutów.

Gdańska Prokuratura Okręgowa przeprowadziła czynności sprawdzające, dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Burmistrza Krynicy Morskiej, na przełomie czerwca i lipca br. W toku trwającego postępowania postawiła Krzysztofowi Swatowi łącznie 5 zarzutów w sprawie związanej z przekroczeniem uprawnień w trakcie realizacji inwestycji pn. „Budowa Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ulicy Rybackiej w Krynicy Morskiej”. Jak poinformowała nas prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku przesłuchany w charakterze podejrzanego Burmistrz Krynicy Morskiej nie przyznaje się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

 

 

 

 

Burmistrz nakłaniał do popełnienia przestępstwa inne osoby?

Dwa zarzuty dotyczą podrobienia dokumentów w zakresie sporządzenia ich rzeczywistego zapisu. Pierwszy dokument to aneks do umowy o wykonanie w/w inwestycji, zaś drugi dotyczy zgłoszenia gotowości do odbioru robót budowlanych objętych umową w zakresie tej inwestycji. Kolejne dwa zarzuty dotyczą nakłaniania do popełnienia przestępstwa innej osoby – w tym przypadku wykonawcy tej inwestycji (według zawiadomienia z dnia 25 października 2017 r. o wyborze najkorzystniejszej oferty wykonawcą inwestycji została firma „JAK-BUD” Jacek Gontarz z Braniewa) do podrobienia tych samych dokumentów. Prokurator Wawryniuk przekazała, że piąty zarzut dotyczy niedopełnienia obowiązków w zakresie należytej weryfikacji prac wynikających z tej umowy i podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego końcowego odbioru robót budowlanych, pomimo że nie wszystkie prace objęte umową zostały wykonane.

Czyny te zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w toku, w dalszym ciągu trwają czynności w tej sprawie.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Antek
Antek 22.08.2020, 01:44
ręka sprawiedliwości wreszcie dopadła bolesława krzywoustego. Brawo!! Ta sprawa to dopiero wierzchołek piramidy. Śledczy będą mieli jeszcze pełne ręce roboty!!
Wnikliwy obatel !
Wnikliwy obatel ! 06.09.2020, 21:44 (odpowiedź do Antek)
Swat ma pozamiatane. Wyjdą inne śmierdzące sprawy jak tylko będzie nowy Burmistrz.
W Krynicy Morskiej jest jeszcze drugi oskarżony , długo trwa proces sądowy od 2013 roku w sądzie w Gdańsku - mowa rzecz jasna o złodzieju Grzegorzu Wincentym Lew .
Ci dwaj do pierdla i Krynica czysta od męt i zawiesin.