Wydanie nr 265/2020, Poniedziałek 21.09.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Klienci sklepów pod czujnym okiem policjantów i sanepidu.

  • Wydanie nr 265/2020
  • 13 sierpnia 2020, 10:52
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Klienci sklepów pod czujnym okiem policjantów i sanepidu. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
W poniedziałek policjanci wspólnie z inspektorem sanitarnym przeprowadzili na terenie Nowego Dworu Gdańskiego akcję w zakresie egzekwowania obostrzeń wprowadzonych stanem epidemii COVID-19. W trakcie działań skontrolowano 15 sklepów i pouczono 15 osób. Przypominano również o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wakacji, głównie nad wodą. Wspólne działania będą prowadzone na terenie całego powiatu.

 

W poniedziałek, 10 sierpnia br. na terenie Nowego Dworu Gdańskiego dzielnicowi oraz profilaktyk wspólnie z pracownikiem Państwowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej z Nowego Dworu Gdańskiego przeprowadzili działania prewencyjne mające na celu sprawdzenie, czy mieszkańcy i turyści przestrzegają obostrzeń związanych z zatrzymaniem rozprzestrzeniania się COVID-19. W trakcie działań sprawdzane były sklepy mieszczące się na terenie miasta. Łącznie skontrolowano 15 miejsc. Policjanci wraz z inspektorem sanitarnym sprawdzali, czy poszczególne punkty posiadają środki dezynfekcyjne przeznaczone głównie dla klientów oraz czy personel i klienci stosują się do nakazu dezynfekcji rąk, noszenia maseczek czy też rękawiczek jednorazowych. Zwracano również uwagę na zachowanie odległości społecznej. Podczas kontroli nie wszyscy klienci sklepów stosowali się do nałożonych nakazów. Zostało pouczonych 15 osób. 

 

 

 

 

W trakcie działań funkcjonariusze przypominali również o bezpieczeństwie podczas wakacji, głównie o bezpieczeństwie nad wodą. Podczas rozmów z klientami sklepów, wręczali ulotki profilaktyczne. To nie ostatnie takie działania. Policjanci wraz z nowodworskim Sanepidem systematycznie będą kontrolować sklepy oraz lokale usługowe i gastronomiczne na terenie całego powiatu.

 

 

 

 

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń. W tych trudnych dla wszystkich chwilach ważne jest, by zachować rozsądek. Wszystko po to, aby spowolnić oraz zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. Dbajmy wszyscy o siebie nawzajem.

 

 

 

 

Informacje i zdjęcia przekazała: mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.