Wydanie nr 171/2021, Niedziela 20.06.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Bożena, Bogna, Rafał, Edburga, Gemma, Florentyna, Franciszek, Hektor
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kierowca pod wpływem narkotyków uderzył w słup.

  • Wydanie nr 171/2021
  • 3 lipca 2020, 14:08
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Kierowca pod wpływem narkotyków uderzył w słup. fot. KPP Malbork
W środę policjanci zatrzymali 2 kierowców. 22-latek kierujący osobowym BMW, będąc pod wpływem narkotyków, uderzył pojazdem w słup oświetleniowy i dodatkowo posiadał przy sobie amfetaminę oraz marihuanę. Drugi mężczyzna kierował osobowym Renault mając ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj kierowcy stracili prawo jazdy. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za posiadanie narkotyków nawet do 3 lat więzienia.

 

W środę, 1 lipca br. około godziny 14.30 dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 22, na skrzyżowaniu z drogą do Miłoradza, samochód osobowy marki BMW wjechał w słup oświetleniowy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że 22-letni mieszkaniec Malborka stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię. Mundurowi wykonali badania, które wykazały, że kierowca był trzeźwy, ale znajdował się pod wpływem narkotyków Podczas przeszukania 22-latka i jego samochodu, w ubraniu mężczyzny mundurowi znaleźli zawiniątka z zawartością białego proszku i suszu roślinnego. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezione substancje. Po wstępnych badaniach okazało się, że zabezpieczone środki to amfetamina i marihuana. 22-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

 

 

 

Do kolejnego zatrzymania doszło tego samego dnia wieczorem, około godziny 22.30. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że ulicą Aleja Wojska Polskiego w Malborku w stronę Elbląga samochodem osobowym marki Renault jedzie kierowca, który jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali wskazane auto. Kierującym był 56-letni mężczyzna, od którego mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 56-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy. Teraz przed sądem odpowiedzą za popełnione przestępstwa. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów, a za ich posiadanie nawet do 3 lat więzienia.

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.