Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wakacje w cieniu epidemii – raport nowodworskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 228/2020
  • 1 lipca 2020, 16:08
  • KPP/KP PSP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Wakacje w cieniu epidemii – raport nowodworskich służb mundurowych. fot. Archiwum TvMalbork.pl
W piątek rozpoczęły się długo oczekiwane wakacje, dlatego w okresie od 26 czerwca do 31 sierpnia br. nowodworscy policjanci będą mieli znacznie więcej pracy. Pamiętajmy o tym, że nasze oraz naszych najbliższych bezpieczeństwo i życie jest najważniejsze. Nadal obowiązują nakazy związane z panującą epidemią COVID-19.

 

Okres wakacji wiąże się z odpoczynkiem i leniuchowaniem, ale nie dla każdego. Wraz z początkiem wakacji do 31 sierpnia br. nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów będą czuwać nowodworscy policjanci. Mundurowi będą dbali przede wszystkim o bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów. Funkcjonariusze będą reagować na niewłaściwe zachowania kierujących, które są przyczynami wypadków drogowych. Głównie będą reagować na kierujących, którzy przekraczają prędkość, nieprawidłowo wyprzedzają oraz na tych, którzy niewłaściwie zachowują się wobec pieszych czy rowerzystów. Policja przypomina, aby nie wsiadać za kierownicę po spożyciu jakiejkolwiek ilości alkoholu. „Piłeś – nie jedź”.

Kilka praktycznych rad przed wyjazdem w trasę.

Przede wszystkim sprawdź stan techniczny pojazdu. Wypocznij przed wyjazdem. Nie spożywaj alkoholu, jeżeli wiesz, że jesteś kierowcą. Gdy czujesz zmęczenie podczas jazdy, zamień się z innym kierowcą, bądź zwyczajnie zatrzymaj się i odpocznij w miejscu do tego przystosowanym. Pamiętaj, że na drodze wszystkich obowiązuje Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym. Upewnij się, że pozamykałeś wszystkie drzwi i okna w mieszkaniu/domu.

 

 

 

Kilka porad bezpiecznego korzystania z kąpielisk.

Przede wszystkim pływaj tylko w miejscach strzeżonych. Przestrzegaj regulamin kąpieliska, na którym przebywasz. Słuchaj się ratowników. Nie pływaj w czasie burzy, mgły (kiedy widoczność jest poniżej 50m), gdy wieje porywisty wiatr. Nie skacz rozgrzany do wody. Przed wejściem do wody ochlap się. Nie skacz do wody w miejscach nieznanych. Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu. Kąpiąc się na kąpieliskach, zwracaj uwagę na osoby obok nas. Może okazać się, że ktoś będzie potrzebował twojej pomocy. Nie pływaj bezpośrednio po posiłku. Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich. Nie wypływaj za daleko od brzegu po zapadnięciu zmroku. Numery alarmowe WOPR – Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - dla telefonów komórkowych 601 100 100, dla telefonów stacjonarnych 0 601 100 100 oraz ogólnoeuropejski numer alarmowy 112.

 

 

 

20 interwencji nowodworskich strażaków.

Z informacji Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 20 razy. Dotyczyły one m. in. wypompowywania wody, podejrzenia podłożenia ładunków wybuchowych, przypalonej potrawy w garnku na gazowej kuchence, a także zabezpieczenia i złapania żmii zygzakowatej oraz zdarzenia związanego z pochylonym znakiem drogowym. Strażacy podejmowali działania związane z pomocą PRM oraz zabezpieczyli lądowanie śmigłowca LPR. Ratownicy 2 razy przeprowadzili interwencję związaną z usuwaniem owadów błonkoskrzydłych oraz 4 razy usuwali plamę oleju z jezdni. Zabezpieczyli miejsca 4 kolizji drogowych oraz ugasili pożar samochodu osobowego.

 

 

 

Letni wypoczynek w cieniu koronawirusa.

Należy pamiętać, że nadal obowiązują obostrzenia w przemieszczaniu się (obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi), a także dotyczące obowiązku zasłaniania ust i nosa (wszyscy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa na ulicy, podczas ruchu pieszego na drogach i placach, na terenie cmentarzy, parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych, ogrodów zabytkowych, plaż, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych, chyba że zostanie zachowana odległość co najmniej 2 m od przebywających w tych miejscach osób, w obiektach handlowych lub usługowych, placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach (straganach). Obowiązek nie dotyczy m. in. dzieci do 4 lat, osób mających problemy z oddychaniem (okazanie orzeczenia lub zaświadczenia nie jest wymagane), osób poruszających się samochodem – jeżeli pasażerowie mieszkają ze sobą, osób przebywających w lesie.

 

 

 

Informacje przekazali: mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański oraz mł. kpt. Jakub Czaplicki, rzecznik prasowy KP PSP Nowy Dwór Gdański


 

KPP/KP PSP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.