Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Podsumowanie policyjnych działań „Trzeźwość”.

  • Wydanie nr 228/2020
  • 17 czerwca 2020, 13:02
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Podsumowanie policyjnych działań „Trzeźwość”. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
W poniedziałek od wczesnych godzin na terenie powiatu nowodworskiego trwały policyjne działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa drogowego, w tym uświadamianie kierującym jakie zagrożenia niesie za sobą kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości. Mundurowi skontrolowali ponad 500 kierowców, wśród których 7 prowadziło swoje pojazdy będąc pod wpływem alkoholu.

 

W poniedziałek, 15 czerwca br. podczas wzmożonych działań przeprowadzonych na terenie powiatu nowodworskiego, w ciągu zaledwie 4 godzin funkcjonariusze przebadali ponad 500 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie działań nowodworska drogówka zatrzymała 7 mężczyzn w wieku od 40 do 54 lat, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. Dwóch z nich kierowało rowerem będąc w stanie nietrzeźwości, dwóch kierowało motorowerem będąc w stanie po spożyciu alkoholu, 2 mężczyzn kierowało samochodem będąc w stanie nietrzeźwości oraz 1 będąc w stanie po spożyciu alkoholu. Takie akcje mają na celu uświadamianie kierującym zagrożenia, jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, jak również zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez kierujących znajdujących się po spożyciu alkoholu.

 

 

 

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

 

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.