Wydanie nr 224/2020, Wtorek 11.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Lukrecja, Herman, Włodzimierz, Tyburcja, Zuzanna, Ligia, Aleksander
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzięki malborskim policjantom, mały Nikodem na czas trafił do szpitala.

  • Wydanie nr 224/2020
  • 5 czerwca 2020, 13:58
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Dzięki malborskim policjantom, mały Nikodem na czas trafił do szpitala. fot. KPP Malbork
Policjanci Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego malborskiej komendy pomogli rodzicom, którzy jechali do szpitala z 16 - miesięcznym synkiem. Po zatrzymaniu pojazdu zdenerwowany mężczyzna poinformował mundurowych, że jego dziecko ma rozciętą głowę i wymiotuje. Z uwagi na stan dziecka, policjanci natychmiast przeprowadzili pilotaż do granic województwa. Dzięki szybkiej reakcji, chłopiec na czas trafił do szpitala.

 

W środę, 3 czerwca br. po godzinie 22 policjanci z Malborka patrolując ulice miasta, zauważyli na ulicy Sprzymierzonych pojazd, którego kierujący starał się zwrócić ich uwagę migając światłami. Po zatrzymaniu samochodu wybiegł z niego zdenerwowany ojciec, który poprosił o umożliwienie szybkiego przejazdu przez miasto. Jak wynikało z jego relacji, dziecko doznało urazu podczas zabawy, więc postanowił zawieźć go do szpitala. Wjeżdżając na teren Malborka mały Nikodem zaczął wymiotować, a jego stan pogarszał się z minuty na minutę. Starszy posterunkowy Łukasz Pędzisz i posterunkowy Kornelia Cisewska bez chwili wahania podjęli decyzję o przeprowadzeniu pilotażu, z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Funkcjonariusze udzielili pomocy w przejeździe przez teren całego miasta, aż do granicy województwa pomorskiego.

 

 

 

 

W czwartek, 4 czerwca br. Komendant Powiatowy Policji w Malborku otrzymał pisemne podziękowanie od ojca chłopca, który wyraża wdzięczność za pomoc, jaką otrzymał, opisując ją słowami „(…) w ten sposób funkcjonariusze udowodnili, że służba w Policji jest powołaniem. Wykazali się profesjonalizmem, umiejętnością szybkiego podejmowania decyzji, a także, a może przede wszystkim, zwykłą ludzką empatią”. Dzięki profesjonalnej postawie malborskich policjantów, jego syn bezpiecznie i na czas trafił pod opiekę lekarzy.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: podkom. Katarzyna Marczyk, KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
k
k 05.06.2020, 15:57
Brawo!
Sąsiad
Sąsiad 05.06.2020, 14:48
.............................. bez jaj.