Wydanie nr 205/2021, Sobota 24.07.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Olga, Antoni, Kinga, Wojciecha, Kunegunda, Krystyna, Zyglinda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W budżecie brakuje pieniędzy. Miasto chciało zwiększania podatków nawet o 32%.

Jedni mówią o niegospodarności, inni o rosnących wydatkach zrzucanych na samorząd. Jedno jest pewne, że budżet Malborka nie wygląda dobrze. Burmistrz, aby w części załatać dziurę w miejskiej kasie, zaproponował wzrost podatków od nieruchomości nawet o 32%.

Gdyby Radni zgodzili się z argumentacją burmistrza, to każdy właściciel nieruchomości otrzymałby wiadomość o podwyżce. Z wyliczeń przedstawianych przez opozycję wynika, że wzrost stawek sięgałby od ponad 3 do 32 % w zależności od przeznaczenia i rodzaju nieruchomości.
 

Zaproponowane rozwiązanie nie uzyskało poparcia większości radnych, przy stosunku głosów 9 ZA i 12 PRZECIW – odrzucono projekt uchwały.

Opozycja nazwała propozycję burmistrza skokiem na kasę mieszkańców i zrzucaniem na nich odpowiedzialności za niegospodarność władz miasta.
Włodarz opowiadał, że rosnące koszty, które spadają odgórnie na samorządy wymuszają zdecydowane działania.

Fragmenty dyskusji poświęcone tematowi przedstawimy w poniższym materiale.

Jakie jest Państwa zdanie w tej sprawie? Czy zaakceptowalibyście podwyżkę podatku od nieruchomości o 32%? Czekamy na opinie i komentarze.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
malborczyk
malborczyk 06.11.2019, 11:44
niech nasze kochane władze zbierają puszki i butelki,będzie czyste miasto i kasa.
sis
sis 04.11.2019, 20:50
A może by taka ci wszyscy burmistrzowie obniżyli sobie pensje skoro tak im leży na sercu dobro budżetu,który właśnie dzięki nim jest dziurawy
xs
xs 04.11.2019, 12:38
w końcu radni wyrazili swoją opinię poprzez głosowanie, nie tak jak w przypadku śmieci umyli ręce wstrzymując się od głosu
oglądacz
oglądacz 04.11.2019, 08:28
Zostawmy burmistrza, a co radni robili na komisjach ? Tam był czas i miejsce na wypracowywanie kompromisu. Tylko tam nie było kamer i transmisji. A może ktoś by opublikował projekt uchwały z konkretnymi stawkami a nie bił pianę o procentach. Przecież kluczowe są 3 może 4 pozycje w podatkach.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 03.11.2019, 17:40
Chcieliście charzewskiego więc teraz nie płakać. Wiadomym było że on nie ma pojęcia o burmistrzowaniu. Na Rychłowskiego gadaliscie Ale przynajmniej trzymał budrzet i coś robił w Malborku. Trzeba głosować na młodych niezależnych jak Paweł Dziwosz,choć wszyscy są dobrzy do póki nie dostanie się do koryta. Potem i tak będzie czyjaś marionetką. Ot cała polityka.