Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ostaszewo: Policjanci omówili seniorom przestępstwa metodą m.in. „na wnuczka”

Ostaszewo: Policjanci omówili seniorom przestępstwa metodą m.in. „na wnuczka” fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Przedstawiciele nowodworskiej policji spotkali się 15 października w Gminnym Domu Kultury i Sportu w Ostaszewie z seniorami. Głównym celem spotkania było uświadomienie osób starszych i przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu, w tym związanych z oszustwami metodą „na wnuczka, policjanta czy inkasenta”. Na zakończenie seniorzy zagrali na akordeonie oraz wspólnie śpiewali piosenki. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

15 października 2019 r. w Gminnym Domu Kultury i Sportu w Ostaszewie odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa seniorów. Z seniorami spotkali się przedstawiciele nowodworskiej policji. Funkcjonariusze przekazali seniorom niezbędną wiedzę mającą na celu bezpieczeństwo osób starszych. Omówili między innymi jak nie paść ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka, policjanta oraz inkasenta”. Przestrzegano również przed podpisywaniem niekorzystnych umów kredytowych oraz związanych z kupnem garnków czy sprzętu AGD. Z uwagi na bardzo popularne w ostatnim czasie przestępstwo metodą  "na Blika", wyjaśniono seniorom sposób działania sprawców tego przestępstwa. Policjanci omówili dodatkowo zagadnienia związane z funkcjonowaniem „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” i aplikacji „Moja Komenda – kontakt z Policją i dzielnicowym na wyciągnięcie ręki”.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Na zakończenie uczestnicy debaty zagrali na akordeonie oraz wspólnie śpiewali piosenki.

Informacja i foto: KPP Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.